Išči

    707. pehotna divizija (Wehrmacht)

    707. pehotna divizija
    Dejavna: 2. maj 1941 - junij 1944
    Država: Zastava Tretjega rajha Tretji rajh
    Pripadnost: Wehrmacht
    Veja: Balkanski križ Heer
    Tip: Pehotna enota
    Vloga: Pehotno bojevanje
    Velikost: Divizija
    Konflikti: Druga svetovna vojna

    707. pehotna divizija (izvirno nemško 707. Infanterie-Division; kratica 707ID) je bila pehotna divizija Heera v času druge svetovne vojne.

    Vsebina

    Zgodovina

    Divizija je bila ustanovljena 2. maja 1941 kot nepremična divizija 15. vala iz nadomestnih enot 7. vojaškega okrožja.

    Uničena je bila junija 1944 pri Bobrujsku.

    Vojna služba

    Datum Delovanje Korpus Armada Armadna skupina Področje
    maj 1941 v ustanavljanju
    december 1941 za posebne namene Wehrmachts-Befehlshaber Ostland Armadna skupina Sredina Smolensk
    maj 1942 za posebne namene 2. tankovska armada Armadna skupina Sredina Brjansk
    marec 1943 47. armadni korpus 2. tankovska armada Armadna skupina Sredina Brjansk
    april 1943 20. armadni korpus 2. tankovska armada Armadna skupina Sredina Brjansk
    junij 1943 za posebne namene 2. tankovska armada Armadna skupina Sredina Brjansk
    avgust 1943 55. armadni korpus 2. tankovska armada Armadna skupina Sredina Brjansk
    september 1943 za posebne namene 9. armada Armadna skupina Sredina Rogačev
    december 1943 35. armadni korpus 9. armada Armadna skupina Sredina Bobrujsk
    junij 1944 za posebne namene 9. armada Armadna skupina Sredina Bobrujsk

    Organizacija

    1941

    Pripadniki

    Divizijski poveljniki
    1. Generalmajor Gustav Freiherr von Mauchenheim   (3. maj 1941 – 22. februar 1943)
    2. Generalporočnik Hans Freiherr von Falkenstein   (22. februar 1943 – 25. april]] 1943)
    3. Generalporočnik Wilhelm Rußwurm   (25. april 1943 – 1. junij 1943)
    4. Generalporočnik Rudolf Busich   (1. junij 1943 – 3. december 1943)
    5. Generalmajor Alexander Conrady   (3. december 1943 – 12. januar 1944)
    6. Generalporočnik Rudolf Busich   (12. januar 1944 – 15. maj 1944)
    7. Generalmajor Gustav Gihr   (15. maj 1944 – junij 1944)

    Glej tudi

    Zunanje povezave

    - v nemščini: