Išči

    Biatlon na Zimskih olimpijskih igrah 2006

    Biatlonska tekmovanja na XX. zimskih olimpijskih igrah so potekala v San Sicariu. Na sporedu je bilo 10 končnih odločitev.

    Vsebina

    Medalje

    Mesto Država Zlato Srebro Bron Skupaj
    1.  Nemčija 5 4 2 11
    2. Zastava Norveške Norveška 0 3 3 6
    3.  Rusija 2 1 2 5
    4. Zastava Francije Francija 2 0 2 4
    5. Zastava Švedske Švedska 1 1 0 2
    6. Zastava Poljske Poljska 0 1 0 1
    7. Zastava Ukrajine Ukrajina 0 0 1 1

    Moški

    20 km

    Medalja Tekmovalec Čas (Kazenske min.)
    Zlato Flag of Germany.svg Michael Greis (NEM) 54:23.0 (1)
    Srebro Flag of Norway.svg Ole Einar Bjørndalen (NOR) 54:39.0 (2)
    Bron Flag of Norway.svg Halvard Hanevold (NOR) 55:31.9 (2)
    ...
    40. Flag of Slovenia.svg Janez Marič (SLO) 59:53.0 (5)
    47. Flag of Slovenia.svg Matjaž Poklukar (SLO) 1:00:07.6 (3)
    61. Flag of Slovenia.svg Klemen Bauer (SLO) 1:02:25.5 (5)
    70. Flag of Slovenia.svg Janez Ožbolt (SLO) 1:03:18.5 (5)

    10 km šprint

    Medalja Tekmovalec Čas
    Zlato Flag of Germany.svg Sven Fischer (NEM) 26:11.6 (0)
    Srebro Flag of Norway.svg Halvard Hanevold (NOR) 26:19.8 (0)
    Bron Flag of Norway.svg Frode Andresen (NOR) 26:31.3 (1)
    ...
    38. Flag of Slovenia.svg Janez Marič (SLO) 28:28.6 (3)
    65. Flag of Slovenia.svg Matjaž Poklukar (SLO) 30:00.6 (3)
    70. Flag of Slovenia.svg Janez Ožbolt (SLO) 30:08.8 (2)
    71. Flag of Slovenia.svg Klemen Bauer (SLO) 30:09.3 (2)

    12.5 km zasledovanje

    Medalja Tekmovalec Čas
    Zlato Flag of France.svg Vincent Defrasne (FRA) 35:20.2 (2)
    Srebro Flag of Norway.svg Ole Einar Bjørndalen (NOR) 35:22.9 (3)
    Bron Flag of Germany.svg Sven Fischer (NEM) 35:35.8 (4)
    ...
    39. Flag of Slovenia.svg Janez Marič (SLO) 39:42.4 (4)

    15 km skupni štart

    Medalja Tekmovalec Čas
    Zlato Flag of Germany.svg Michael Greis (NEM) 47:20.0 (1)
    Srebro Flag of Poland.svg Tomasz Sikora (POL) 47:26.3 (1)
    Bron Flag of Norway.svg Ole Einar Bjørndalen (NOR) 47:32.9 (3)

    4 x 7.5 km štefeta

    Medalja Ekipa Čas
    Zlato  Nemčija (Sven Fischer, Michael Greis, Ricco Gross, Michael Rösch) 1:21:51.5
    Srebro  Rusija (Ivan Čerezov, Sergej Čepikov, Pavel Rostovcev, Nikolaj Kruglov) 1:22:12.4
    Bron Zastava Francije Francija (Julien Robert, Vincent Defrasne, Ferreol Cannard, Raphael Poiree) 1:22:35.1
    ...
    10. Zastava Slovenije Slovenija (Janez Marič, Janez Ožbolt, Klemen Bauer, Matjaž Poklukar) 1:25:01.4

    Ženske

    15 km

    Dan po tekmi je bila zaradi diskvalifikacije srebrna medalja odvzeta Rusinji Olgi Piljovi. Razlog naj bi bila prepovedana poživila. Piljova je tako izgubila pravico da nastopa v šprintu, po veljavnih italijanskih protidopinških zakonih pa bi lahko bila celo obsojena na zaporno kazen. Zaradi njene diskvalifikacije je Nemka Martina Glagow dobila srebrno, Rusinja Albina Ahatova pa bronasto medaljo.

    Medalja Tekmovalka Čas (Kazenske min.)
    Zlato Flag of Russia.svg Svetlana Išmuratova (RUS) 49:24.1 (1)
    Srebro Flag of Germany.svg Martina Glagow (NEM) 50:34.9 (2)
    Bron Flag of Russia.svg Albina Ahatova (RUS) 50:55.0 (2)
    ...
    18. Flag of Slovenia.svg Teja Gregorin (SLO) 53:03.7 (3)
    21. Flag of Slovenia.svg Andreja Mali (SLO) 53:46.0 (1)
    30. Flag of Slovenia.svg Dijana Grudiček (SLO) 55:01.3 (4)
    39. Flag of Slovenia.svg Tadeja Brankovič (SLO) 55:38.9 (6)

    7.5 km šprint

    Medalja Tekmovalka Čas
    Zlato Flag of France.svg Florence Baverel-Robert (FRA) 22:31.4 (0)
    Srebro Flag of Sweden.svg Anna Carin Olofsson (ŠVE) 22:33.8 (0)
    Bron Flag of Ukraine.svg Lilia Efremova (UKR) 22:38.0 (0)
    ...
    14. Flag of Slovenia.svg Teja Gregorin (SLO) 23:31.2 (0)
    31. Flag of Slovenia.svg Tadeja Brankovič (SLO) 24:14.1 (2)
    55. Flag of Slovenia.svg Dijana Grudiček (SLO) 25:28.6 (3)
    59. Flag of Slovenia.svg Andreja Mali (SLO) 26:02.5 (3)

    10 km zasledovanje

    Medalja Tekmovalka Čas
    Zlato Flag of Germany.svg Kati Wilhelm (NEM) 36:43.6 (1)
    Srebro Flag of Germany.svg Martina Glagow (NEM) 37:57.2 (2)
    Bron Flag of Russia.svg Albina Ahatova (RUS) 38:05.0 (1)
    ...
    16. Flag of Slovenia.svg Teja Gregorin (SLO) 40:20.1 (2)
    31. Flag of Slovenia.svg Tadeja Branklovič (SLO) 42:41.1 (5)
    55. Flag of Slovenia.svg Dijana Grudiček (SLO) izpadla
    59. Flag of Slovenia.svg Andreja Mali (SLO) izpadla

    12.5 km skupni štart

    Medalja Tekmovalka Čas
    Zlato Flag of Sweden.svg Anna Carin Olofsson (ŠVE) 40:36.5 (1)
    Srebro Flag of Germany.svg Kati Wilhelm (NEM) 40:55.3 (1)
    Bron Flag of Germany.svg Uschi Disl (NEM) 41:18.4 (3)
    ...
    19. Flag of Slovenia.svg Teja Gregorin (SLO) 43:51.4 (4)

    4 x 6 km štafeta

    Medalja Ekipa Čas
    Zlato  Rusija (Anna Bogalij, Svetlana Išmuratova, Olga Zajceva, Albina Ahatova) 1:16:12.5
    Srebro  Nemčija (Martina Glagow, Andrea Henkel, Katrin Apel, Kati Wilhelm) 1:17:03.2
    Bron Zastava Francije Francija (Delphyne Peretto, Florence Baverel-Robert, Sylvie Becaert, Sandrine Bailly) 1:18:38.7
    ...
    6. Zastava Slovenije Slovenija (Teja Gregorin, Andreja Mali, Dijana Grudiček, Tadeja Brankovič) 1:19:55.7

    Zunanje povezave

    Uradni rezultati biatlonskih tekem