Išči

    Druga slovenska nogometna liga

    Druga liga
    Druga liga.png
    DržavaZastava Slovenije Slovenija
    KonfederacijaUEFA
    Ustanovljen(a)1991; 28 let
    Število ekip16
    NapredovanjePrvaLiga
    Izpad v3.SNL
    Trenutni prvakiNK Koper
    2. naslov
    Najuspešnejši klub(i)NK Rudar Velenje
    3. naslovi
    Najboljši strelecEtien Velikonja (9)
    TV partnerjiSportklub
    Spletna strannzs.si
    Druga liga 2019/20

    Druga slovenska nogometna liga je drugi najvišji kakovostni razred klubskega nogometa v Sloveniji. Odvija se od leta 1991. Trenutno v ligi nastopa 14 ekip. Tekmovanje poteka pod okriljem NZS.

    Vsebina

    Sodelujoči klubi v sezoni 2017–18

    Ekipa Lokacija Stadion Kapaciteta
    Ankaran Hrvatini Ankaran ŠRC Katarina 1000
    Brda Dobrovo Stadion Vipolže 600
    Brežice Brežice Stadion Brežice 500
    Dob Dob Športni park Dob 400
    Drava Ptuj Ptuj Mestni stadion Ptuj 3000
    Krka Novo mesto Portoval 1500
    Triglav Kranj Kranj Stadion Stanka Mlakarja 2100
    NK Maribor B Maribor Stadion Ljudski Vrt 13000
    NK Bravo Ljubljana Športni Park Ljubljana 0
    NK Tabor Sežana Stadion Rajko Štolfa 3000
    NK Nafta Lendava Mestni Stadion Lendava 2000
    Zarica Kranj Kranj Športni park Zarica 1000
    Kalcer Radomlje Radomlje Športni park Radomlje 700

    Prvaki

    Sezona Prvak (1) Podprvak (2) Tretji (3)
    1991/92 zahod Studio D Novo mesto Triglav Kranj Ilirija Ljubljana
    vzhod Železničar Maribor Dravograd Gidos Turnišče
    1992/93 Jadran Dekani Primorje Ajdovščina Avtobum Kočevje
    1993/94 Avtobum Kočevje Korotan Gramatex Turnišče
    1994/95 Era Šmartno Nafta Lendava Zagorje
    1995/96 Železničar Ljubljana Nafta Lendava Črnuče
    1996/97 SET Vevče Drava Ptuj Dravograd
    1997/98 Živila Triglav Koper Domžale
    1998/99 Dravograd Feroterm Pohorje Železničar Maribor
    1999/00 Koper Tabor Sežana Šmartno
    2000/01 Živila Triglav Šmartno Aluminij
    2001/02 Dravograd Ljubljana Aluminij
    2002/03 Domžale Drava Ptuj Aluminij
    2003/04 Rudar Velenje Bela krajina Zagorje
    2004/05 Rudar Velenje Nafta Lendava Svoboda Ljubljana
    2005/06 Factor Ljubljana Dravinja Triglav Kranj
    2006/07 Livar Ivančna Gorica Bonifika Krško
    2007/08 Rudar Velenje Bonifika Bela krajina
    2008/09 Olimpija Ljubljana Aluminij Triglav Kranj
    2009/10 Primorje Triglav Kranj Aluminij
    2010/11 Aluminij Interblock Ljubljana Dravinja
    2011/12 Aluminij Roltek Dob Šenčur
    2012/13 Zavrč Roltek Dob Krka Novo Mesto
    2013/14 Roltek Dob Radomlje Aluminij
    2014/15 Krško Aluminij Roltek Dob
    2015/16 Radomlje Aluminij Drava Ptuj
    2016/17 Triglav Roltek Dob Ankaran Hrvatini

    2017/2018

    Mura Nk Drava Ptuj Nogometno društvo Nafta Lendava

    Glej tudi

    Zunanje povezave