Išči

    Gasparo Contarini

    Življenjepis

    Leta 1535 je bilo prelomno leto: 21. maja je bil povišan v kardinala, 31. maja je bil povišan v kardinal-diakona S. Maria in Aquio, 15. septembra v kardinal-duhovnika S. Maria in Aquio in 19. septembra v kardinal-duhovnika Ss. Vitale, Valeria, Gervasio e Protasio. 23. oktobra 1536 je bil imenovan za škofa Bellune.

    Kasneje je bil še trikrat imenovan za kardinal-duhovnika: 15. januarja 1537 za S. Balbina, 9. novembra 1539 za S. Apollinare alle Terme Neroniane-Alessandrine in 15. februarja 1542 za S. Prassede.

    Njegov grob v cerkvi Madonna dell'Orto

    Glej tudi

    1. 1,0 1,1 data.bnf.fr: platforma za odprte podatke — 2011.
    2. 2,0 2,1 BeWeB
    3. Record #118996193 // Gemeinsame Normdatei — 2012—2016.