Išči

    Hitrostno drsanje na Zimskih olimpijskih igrah 2006

    Olimpijska tekmovanja v hitrostnem drsanju na XX. zimskih olimpijskih igrah so potekala v Torinu v dvorani Oval Lingotto.

    Vsebina

    Medalje

    Mesto Država Zlato Srebro Bron Skupaj
    1 Flag of the United States.svg ZDA 3 3 1 7
    2 Zastava Nizozemske Nizozemska 3 2 4 9
    3 Flag of Canada.svg Kanada 2 4 2 8
    4 Zastava Italije Italija 2 0 1 3
    5  Nemčija 1 1 1 3
     Rusija 1 1 1 3
    7 Zastava Ljudske republike Kitajske Ljudska republika Kitajska 0 1 1 2
    8 Zastava Južne Koreje Južna Koreja 0 0 1 1

    Moški

    500 m

    Medalja Tekmovalec Čas
    Zlato Flag of the United States.svg Joey Cheek (ZDA) 69.76
    Srebro Flag of Russia.svg Dmitrij Dorofejev (RUS) 70.41
    Bron Flag of South Korea.svg Lee Kang-Seok (KOR) 70.43

    1000 m

    Medalja Tekmovalec Čas
    Zlato Flag of the United States.svg Shani Davis (ZDA) 1:08.89
    Srebro Flag of the United States.svg Joey Cheek (ZDA) 1:09.16
    Bron Flag of the Netherlands.svg Erben Wennemars (NIZ) 1:09.32

    1500 m

    Medalja Tekmovalec Čas
    Zlato Flag of Italy.svg Enrico Fabris (ITA) 1:45.96
    Srebro Flag of the United States.svg Shani Davis (ZDA) 1:46.13
    Bron Flag of the United States.svg Chad Hedrick (ZDA) 1:46.22

    5000 m

    Medalja Tekmovalec Čas
    Zlato Flag of the United States.svg Chad Hedrick (ZDA) 6:14.68
    Srebro Flag of the Netherlands.svg Sven Kramer (NIZ) 6:16.40
    Bron Flag of Italy.svg Enrico Fabris (ITA) 6:18.25

    10000 m

    Medalja Tekmovalec Čas
    Zlato Flag of the Netherlands.svg Bob de Jong (NIZ) 13:01.57
    Srebro Flag of the United States.svg Chad Hedrick (ZDA) 13:05.40
    Bron Flag of the Netherlands.svg Carl Verheijen (NIZ) 13:08.80

    Ekipno zasledovanje

    Drsalci, označeni ležeče, so nastopali v finalu

    Medalja Ekipa Čas
    A finale
    Gold Zastava Italije Italija (Matteo Anesi, Stefano Donagrandi, Enrico Fabris, Ippolito Sanfratello) 3:44.46
    Silver Flag of Canada.svg Kanada (Arne Dankers, Steven Elm, Denny Morrison, Jason Parker, Justin Warsylewicz) +2.82
    B finale
    Bron Zastava Nizozemske Nizozemska (Sven Kramer, Rintje Ritsma, Mark Tuitert, Carl Verheijen, Erben Wennemars) 3:44.53
    4 Zastava Norveške Norveška (Håvard Bøkko, Eskil Ervik, Mikael Flygind Larsen, Øystein Grødum, Lasse Sætre) +1.43
    C finale
    5  Rusija (Artjom Detišev, Aleksandr Kibalko, Jevgenij Lalenkov, Dmitrij Šepel, Ivan Skobrev) 3:46.91
    6 Flag of the United States.svg ZDA (K.C. Boutiette, Chad Hedrick, Charles Leveille, Clay Mull, Derek Parra) +2.82
    D finale
    7  Nemčija (Jörg Dallmann, Stefan Heythausen, Robert Lehmann, Tobias Schneider) 3:48.28
    8 Zastava Japonske Japonska (Kesato Miyazaki, Teruhiro Sugimori, Takahiro Ushiyama) +2.09

    Ženske

    500 m

    Medalja Tekmovalka Čas
    Zlato Flag of Russia.svg Svetlana Žurova (RUS) 76.57
    Srebro Flag of the People's Republic of China.svg Wang Manli (KIT) 76.78
    Bron Flag of the People's Republic of China.svg Ren Hui (KIT) 76.87

    1000 m

    Medalja Tekmovalka Čas
    Zlato Flag of the Netherlands.svg Marianne Timmer (NIZ) 1:16.05
    Srebro Flag of Canada.svg Cindy Klassen (KAN) 1:16.09
    Bron Flag of Germany.svg Anni Friesinger (NEM) 1:16.11

    1500 m

    Medalja Tekmovalka Čas
    Zlato Flag of Canada.svg Cindy Klassen (KAN) 1:55.27
    Srebro Flag of Canada.svg Kristina Groves (KAN) 1:56.74
    Bron Flag of the Netherlands.svg Ireen Wüst (NIZ) 1:56.90

    3000 m

    Medalja Tekmovalka Čas
    Zlato the Netherlands Ireen Wüst (NIZ) 4:02.43
    Srebro the Netherlands Renate Groenewold (NIZ) 4:03.48
    Bron Canada Cindy Klassen (KAN) 4:04.37

    5000 m

    Medalja Tekmovalka Čas
    Zlato Canada Clara Hughes (KAN) 6:59.07
    Srebro Germany Claudia Pechstein (NEM) 7:00.08
    Bron Canada Cindy Klassen (KAN) 7:00.57

    Ekipno zasledovanje

    Drsalci, označeni ležeče, so nastopali v finalu

    Medalja Ekipa Čas
    A finale
    Zlato  Nemčija (Daniela Anschütz-Thoms, Anni Friesinger, Lucille Opitz, Claudia Pechstein, Sabine Völker) 3:01.25
    Srebro Flag of Canada.svg Kanada (Kristina Groves, Clara Hughes, Cindy Klassen, Christine Nesbitt, Shannon Rempel) +1.66
    B finale
    Bron  Rusija (Jekaterina Abramova, Varvara Bariševa, Galina Lihačova, Jekaterina Lobiševa, Svetlana Visokova) Zmaga za dohititev
    4 Zastava Japonske Japonska (Eriko Ishino, Nami Nemoto, Hiromi Otsu, Maki Tabata)
    C finale
    5 Flag of the United States.svg ZDA (Margaret Crowley, Maria Lamb, Catherine Raney, Jennifer Rodriguez, Amy Sannes) 3:04.22
    6 Zastava Nizozemske Nizozemska (Renate Groenewold, Moniek Kleinsman, Gretha Smit, Paulien van Deutekom, Ireen Wüst) +1.40
    D finale
    7 Zastava Norveške Norveška (Annette Bjelkevik, Hedvig Bjelkevik, Maren Haugli) 3:06.20
    8 Zastava Ljudske republike Kitajske Ljudska republika Kitajska (Ji Jia, Wang Fei, Zhang Xiaolei) +0.71