Išči

    Hitrostno drsanje na kratke proge na Zimskih olimpijskih igrah 2006

    Olimpijska tekmovanja v hitrostnem drsanju na kratke proge na Zimskih olimpijskih igrah 2006 so potekala v Torinu v dvorani Palavela.

    Vsebina

    Medalje

    Mesto Država Zlato Srebro Bron Skupaj
    1 Zastava Južne Koreje Južna Koreja 6 3 1 10
    2 Zastava Ljudske republike Kitajske Ljudska republika Kitajska 1 1 3 5
    3 Flag of the United States.svg ZDA 1 0 2 3
    4 Flag of Canada.svg Kanada 0 3 1 4
    5 Zastava Bolgarije Bolgarija 0 1 0 1
    6 Zastava Italije Italija 0 0 1 1

    Moški

    500 m

    Medalja Tekmovalec Čas
    Zlato Flag of the United States.svg Apolo Anton Ohno (ZDA) 41.935
    Srebro Flag of Canada.svg François-Louis Tremblay (KAN) 42.002
    Bron Flag of South Korea.svg Ahn Hyun Soo (KOR) 42.089

    1000 m

    Medalja Tekmovalec Čas
    Zlato Flag of South Korea.svg Ahn Hyun Soo (KOR) 1:26.739 (OR)
    Srebro Flag of South Korea.svg Lee Ho-Suk (KOR) 1:26.764
    Bron Flag of the United States.svg Apolo Anton Ohno (ZDA) 1:26.927

    1500 m

    Medalja Tekmovalec Čas
    Zlato Flag of South Korea.svg Ahn Hyun Soo (KOR) 2:25.341
    Srebro Flag of South Korea.svg Lee Ho-Suk (KOR) 2:25.600
    Bron Flag of the People's Republic of China.svg Li JiaJun (KIT) 2:26.005

    5000 m štafeta

    Medalja Tekmovalci Čas
    Zlato Zastava Južne Koreje Južna Koreja (Lee Ho-Suk, Ahn Hyun Soo, Seo Ho-Jin, Song Suk-Woo, Oh Se-Jong) 6:43.376 (OR)
    Srebro Flag of Canada.svg Kanada (François-Louis Tremblay, Eric Bédard, Charles Hamelin, Mathieu Turcotte, Jonathan Guilmette) 6:43.707
    Bron Flag of the United States.svg ZDA (Apolo Anton Ohno, Rusty Smith, Alex Izykowski, J.P. Kepka) 6:47.990

    Ženske

    500 m

    Medalja Tekmovalka Čas
    Zlato Flag of the People's Republic of China.svg Wang Meng (KIT) 44.345
    Srebro Flag of Bulgaria.svg Evgenia Radanova (BOL) 44.374
    Bron Flag of Canada.svg Anouk Leblanc-Boucher (CAN) 44.759

    1000 m

    Medalja Tekmovalka Čas
    Zlato Flag of South Korea.svg Jin Sun-yu (KOR) 1:32.859
    Srebro Flag of the People's Republic of China.svg Wang Meng (KIT) 1:33.079
    Bron Flag of the People's Republic of China.svg Yang Yang (A) (KIT) 1:33.937

    1500 m

    Medalja Tekmovalka Čas
    Zlato Flag of South Korea.svg Jin Sun-yu (KOR) 2:23.494
    Srebro Flag of South Korea.svg Choi Eun-Kyung (KOR) 2:24.069
    Bron Flag of the People's Republic of China.svg Wang Meng (KIT) 2:24.469

    3000 m štafeta

    Medalja Tekmovalke Čas
    Zlato Zastava Južne Koreje Južna Koreja (Choi Eun-Kyung, Jeon Da-Hye, Jin Sun-Yu, Byun Chun-Sa, Kang Yun-Mi) 4:17.040
    Srebro Flag of Canada.svg Kanada (Alanna Kraus, Anouk Leblanc-Boucher, Tania Vicent, Kalyna Roberge, Amanda Overland) 4:17.336
    Bron Zastava Italije Italija (Arianna Fontana, Marta Capurso, Katia Zini, Mara Zini) 4:20.030