Išči

    Ivan Bizjak

    Ivan Bizjak
    Portret
    Rojstvo6. januar 1956({{padleft:1956|4|0}}-{{padleft:1|2|0}}-{{padleft:6|2|0}}) (64 let)
    DržavljanstvoFlag of Slovenia.svg Slovenija
    Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg SFRJ
    Poklicmatematik, politik

    Ivan Bizjak, slovenski matematik in politik, * 6. januar 1956, Kranj.

    Bizjak je leta 1982 diplomiral na FMF v Ljubljani. Sprva se je zaposlil v gospodarstvu, med drugim v Iskri Avtomatiki in Iskri Delti v Ljubljani. Z nastankom parlamentarne demokracije v Sloveniji je bil na listi Peterletove SKD izvoljen v parlament. Bil je predsednik zbora občin v takratnem parlamentu.

    Bizjak je bil v obdobju od 25. januara 1993 do 8. junija 1994 minister za notranje zadeve , s tega položaja pa je zaradi afere s policijskimi specijalci v Celovcu odstopil. Od leta 1994 do 2000 je bil prvi varuh človekovih pravic v Sloveniji. Od 30. novembra 2000 pa do 8. aprila 2004 pa je bil minister za pravosodje RS.

    Sedaj je generalni direktor direktorata za pravosodje in notranje zadeve v Generalnem sekretariatu Sveta EU in živi v Bruslju.

    Glej tudi