Išči

    Nogometni klub Aluminij

    Aluminij Kidričevo
    Logotip NK Aluminija
    Polno imeNogometni Klub Aluminij Kidričevo
    Vzdevek(-ki)Šumari
    Ustanovljen1946
    StadionŠportni prak Kidričevo,
    Kidričevo
    (Kapaciteta: 600)
    PredsednikZastava Slovenije Zvonko Jevšovar
    MenedžerZastava Slovenije Oliver Bogatinov
    Liga1.SNL
    2018–196.mesto
    Spletna stranUradna spletna stran
    Ekipne barve Ekipne barve Ekipne barve
    Ekipne barve
    Ekipne barve
     
    Domače barve
    Ekipne barve Ekipne barve Ekipne barve
    Ekipne barve
    Ekipne barve
     
    Gostujoče barve

    Nogometni klub Aluminij Kidričevo, bolje znan kot le Nogometni klub Aluminij, krajše NK Aluminij ali preprosto Aluminij je slovenski nogometni klub iz Kidričevega. Ustanovljen leta 1946, igra v prvi slovenski nogometni ligi.

    Zgodovina

    Nogometni klub Aluminij je bil ustanovljen leta 1946 ves čas dejaven kot športno društvo. Prvi sponzor kluba je bila Pobudo za Tovarna glinice in aluminija, katere naslednik je današnji Talum, generalni sponzor Aluminija. Klub je v preteklosti že igral tretji jugoslovanski ter četri, tretji in drugi slovenski ligi; v sezoni 2010–11 je Aluminij osvojil prvo mesto v drugi ligi, a se je uprava odločila, da zavrne napredek v prvo ligo. Naslednjo sezono je Aluminij ponovno osvojil prvo mesto v drugi ligi, in se je uprava tokrat odločila, da bo v sezoni 2011–12 klub zaigral v prvi ligi, prvič v svoji zgodovini. 11. marca 2013 je po slabih rezultatih trenerja Bojana Flisa, ki je po 23-tih tekmah osvojil le 21 točk in se s slabim razmerjem med zmagami, porazi, in remiji, uvrstil le na predzadnje mesto na lestvici, zamenjal priznani trener Edin Osmanović, ki je klub vodil že v preteklosti, od 2004 do 2006. Klub posveča veliko pozornosti tudi mladinskim selekcijam in ima več kot 250 aktivnih članov. Klub je v svoji zgodovini osvojil naslov prvaka ali finalista Slovenskega republiškega nogometnega pokala; zmagovalec leta 1965 in drugouvrščeni leta 1968.


    Moštvo sezone 2017/18

    Vratarji (GK)
    12 Zastava Slovenije Žan HRASTNIK (1998-05-23) 23. maj 1998 (21 let)
    22 Zastava Slovenije Luka JANŽEKOVIČ (1997-03-14) 14. marec 1997 (23 let)
    25 Zastava Hrvaške Matija KOVAČIĆ (1994-02-25) 25. februar 1994 (26 let)
    Branilci (DF)
    4 Zastava Slovenije Denis ŠME (1994-03-22) 22. marec 1994 (26 let)
    5 Zastava Slovenije Tilen AHEC (1997-01-04) 4. januar 1997 (23 let)
    50 Zastava Srbije Nemanja JAKŠIĆ (1995-07-11) 11. julij 1995 (24 let)
    66 Zastava Črne gore Ilija MARTINOVIĆ (1994-01-31) 31. januar 1994 (26 let)
    84 Zastava Hrvaške Josip ZEBA (1990-04-24) 24. april 1990 (29 let)
    98 Zastava Slovenije Aljaž PLOJ (1998-08-30) 30. avgust 1998 (21 let)
    24 Zastava Turčije Şiyar KEPIR (1998-08-20) 20. avgust 1998 (21 let)
    Vezisti (MF)
    6 Zastava Slovenije Dejan PETROVIČ (1998-01-12) 12. januar 1998 (22 let)
    10 Zastava Slovenije Matic VRBANEC (1996-10-28) 28. oktober 1996 (23 let)
    16 Zastava Slovenije Nejc BRODNJAK (1997-04-20) 20. april 1997 (22 let)
    2 Zastava Gane Derrick Ediyaa MENSAH (1995-05-28) 28. maj 1995 (24 let)
    17 Zastava Slovenije Žiga ŠKOFLEK (1994-07-22) 22. julij 1994 (25 let)
    32 Zastava Slovenije Alen KRAJNC (1995-07-01) 1. julij 1995 (24 let)
    47 Zastava Kosova Francesco TAHIRAJ (1996-09-21) 21. september 1996 (23 let)
    96 Zastava Slovenije Anton ROGINA (1996-02-05) 5. februar 1996 (24 let)
    00 Zastava Hrvaške Kruno IVANČIĆ (1994-01-18) 18. januar 1994 (26 let)
    14 Zastava Slovenije Mario JURČEVIĆ (1995-06-01) 1. junij 1995 (24 let)
    29 Zastava Hrvaške Mihovil KLAPAN (1995-03-27) 27. marec 1995 (25 let)
    77 Zastava Slovenije David LUKANC (1993-09-02) 2. september 1993 (26 let)
    8 Zastava Slovenije Nik MARINŠEK (1999-02-17) 17. februar 1999 (21 let)
    11 Zastava Slovenije Luka ŠTOR (1998-07-05) 5. julij 1998 (21 let)
    Napadalci (FW)
    7 Zastava Slovenije Marko NUNIĆ (1993-03-16) 16. marec 1993 (27 let)
    14 Zastava Slovenije Domen KLANJŠEK (1997-04-10) 10. april 1997 (22 let)
    40 Zastava Gane Ibrahim MENSAH (1995-01-11) 11. januar 1995 (25 let)
    45 Zastava Slovenije Rok KIDRIČ (1995-04-27) 27. april 1995 (24 let)
    Trener
    Zastava Slovenije Oliver BOGATINOV (1978-09-26) 26. september 1978 (41 let)



    Dosežki

    Liga

    Zmagovalci (1): 1965–66
    Drugouvrščeni (1): 1964–65

    Igralci :

    Drugouvrščeni (1): 2008–09
    Zmagovalci (1): 1996–97
    Drugouvrščeni (1): 1993–94
    Drugouvrščeni (1): 1991–92

    Pokal

    Zmagovalci (1): 1965
    Drugouvrščeni (1): 1968
    Drugouvrščeni (2): 2001–02, 2017–18
    Polfinalisti (4): 2011–12


    | | |} | |} | |} | | |}