Išči

    Seznam guvernerjev Massachusettsa

    Seal of the Governor of Massachusetts.svg

    Seznam guvernerjev Massachusettsa.

    Seznam


    Guverner Začetek mandata Konec mandata Stranka Namestnik(i) guvernerja
    John Hancock 1780 1785 neodvisen Thomas Cushing
    Thomas Cushing 1785 1785 neodvisen
    James Bowdoin 1785 1787 neodvisen Thomas Cushing
    John Hancock 30. maj 1787 8. oktober 1793 neodvisen Thomas Cushing (1787-88)
    Samuel Adams (1788-93)
    Samuel Adams 8. oktober 1793 2. junij 1797 neodvisen
    Increase Sumner 2. junij 1797 7. junij 1799 Federalist Moses Gill
    Moses Gill 7. junij 1799 20. maj 1800  , neodvisen, Nihče
    Guvernerski svet 20. maj 1800 30. maj 1800
    Caleb Strong 30. maj 1800 29. maj 1807 Federalist
    James Sullivan 29. maj 1807 10. december 1808 Demokrat-Republikanec Levi Lincoln
    Levi Lincoln 10. december 1808 1. maj 1809 Demokrat-Republikanec
    Christopher Gore 1. maj 1809 10. junij 1810 Federalist
    Elbridge Gerry 10. junij 1810 June 1812 Demokrat-Republikanec
    Caleb Strong Junij 1812 30. maj 1816 Federalist
    John Brooks 30. maj 1816 31. maj 1823 Federalist
    William Eustis 31. maj 1823 6. februar 1825 Demokrat-Republikanec Levi Lincoln mlajši ([[1823-24)
    Marcus Morton ([[1824-25)
    Marcus Morton 6. februar 1825 26. maj 1825 Demokrat-Republikanec
    Levi Lincoln mlajši 26. maj 1825 9. januar 1834 Demokrat-Republikanec
    John Davis 9. januar 1834 1. marec 1835 Whig Samuel Armstrong
    Samuel Armstrong 1. marec 1835 13. januar 1836 Whig
    Edward Everett 13. januar 1836 18. januar 1840 Whig
    Marcus Morton 18. januar 1840 7. januar 1841 Demokrat
    John Davis 7. januar 1841 17. januar 1843 Whig
    Marcus Morton 17. januar 1843 Januar 1844 Demokrat
    George N. Briggs Januar 1844 11. januar 1851 Whig
    George S. Boutwell 11. januar 1851 14. januar 1853 Demokrat
    John H. Clifford 14. januar 1853 12. januar 1854 Whig
    Emory Washburn 12. januar 1854 4. januar 1855 Whig
    Henry J. Gardner 4. januar 1855 7. januar 1858 Know-Nothing
    Nathaniel P. Banks 7. januar 1858 3. januar 1861 Republikanec
    John A. Andrew 3. januar 1861 4. januar 1866 Republikanec
    Alexander H. Bullock 4. januar 1866 7. januar 1869 Republikanec William Claflin
    William Claflin 7. januar 1869 4. januar 1872 Republikanec
    William B. Washburn 4. januar 1872 29. april 1874 Republikanec Thomas Talbot
    Thomas Talbot 29. april 1874 7. januar 1875 Republikanec
    William Gaston 7. januar 1875 6. januar 1876 Demokrat
    Alexander H. Rice 6. januar 1876 2. januar 1879 Republikanec
    Thomas Talbot 2. januar 1879 8. januar 1880 Republikanec
    John D. Long 8. januar 1880 4. januar 1883 Republikanec
    Benjamin F. Butler 4. januar 1883 3. januar 1884 Demokrat
    George D. Robinson 3. januar 1884 6. januar 1887 Republikanec Oliver Ames
    Oliver Ames 6. januar 1887 7. januar 1890 Republikanec John Q. A. Brackett
    John Q. A. Brackett 7. januar 1890 8. januar 1891 Republikanec
    William E. Russell 8. januar 1891 4. januar 1894 Demokrat Roger Wolcott ([[1892-14)
    Frderic T. Greenhalge 4. januar 1894 5. marec 1896 Republikanec Roger Wolcott
    Roger Wolcott 5. marec 1896 4. januar 1900 Republikanec Winthrop M. Crane ([[1896-1899)
    John L. Bates ([[1899-1900)
    Winthrop M. Crane 4. januar 1900 8. januar 1903 Republikanec John L. Bates
    John L. Bates 8. januar 1903 5. januar 1905 Republikanec Curtis Guild mlajši
    William L. Douglas 5. januar 1905 4. januar 1906 Demokrat
    Curtis Guild mlajši 4. januar 1906 7. januar 1909 Republikanec Ebenezer S. Draper
    Ebenezer S. Draper 7. januar 1909 5. januar 1911 Republikanec
    Eugene N. Foss 5. januar 1911 8. januar 1914 Demokrat David I. Walsh ([[1913-14)
    David I. Walsh 8. januar 1914 6. januar 1916 Demokrat
    Samuel W. McCall 6. januar 1916 2. januar 1919 Republikanec Calvin Coolidge
    Calvin Coolidge 2. januar 1919 6. januar 1921 Republikanec Channing H. Cox
    Channing H. Cox 6. januar 1921 8. januar 1925 Republikanec Alvan T. Fuller
    Alvan T. Fuller 8. januar 1925 3. januar 1929 Republikanec Frank G. Allen
    Frank G. Allen 3. januar 1929 8. januar 1931 Republikanec
    Joseph B. Ely 8. januar 1931 3. januar 1935 Demokrat
    James Michael Curley 3. januar 1935 7. januar 1937 Demokrat
    Charles F. Hurley 7. januar 1937 5. januar 1939 Demokrat
    Leverett Saltonstall 5. januar 1939 3. januar 1945 Republikanec
    Maurice J. Tobin 3. januar 1945 2. januar 1947 Demokrat Robert F. Bradford
    Robert F. Bradford 2. januar 1947 6. januar 1949 Republikanec
    Paul A. Dever 6. januar 1949 8. januar 1953 Demokrat
    Christian Herter 8. januar 1953 3. januar 1957 Republikanec
    Foster Furcolo 3. januar 1957 5. januar 1961 Demokrat
    John A. Volpe 5. januar 1961 3. januar 1963 Republikanec
    Endicott Peabody 3. januar 1963 7. januar 1965 Demokrat
    John A. Volpe 7. januar 1965 22. januar 1969 Republikanec Francis W. Sargent (1967-69)
    Francis W. Sargent 22. januar 1969 2. januar 1975 Republikanec
    Michael Dukakis 2. januar 1975 4. januar 1979 Demokrat
    Edward J. King 4. januar 1979 6. januar 1983 Demokrat
    Michael Dukakis 6. januar 1983 3. januar 1991 Demokrat John Kerry (1983-85)
    William F. Weld 3. januar 1991 29. julij 1997 Republikanec A. Paul Cellucci
    Argeo Paul Cellucci 29. julij 1997 10. april 2001 Republikanec Jane M. Swift
    Jane M. Swift 10. april 2001 2. januar 2003 Republikanec
    Willard Mitt Romney 2. januar 2003 danes Republikanec Kerry Healey