Išči

    Seznam guvernerjev Michigana

    Seznam guvernerjev Michigana.


    Teritorij

    Ime Mandat
    William Hull 1. marec 1805 do 29. oktober 1813
    Lewis Cass 29. oktober 1813 do 6. avgust 1831
    George Bryan Porter 6. avgust 1831 do 6. julij 1834
    Stevens T. Mason 6. julij 1834 do 15. september 1835
    John S. Horner 15. september 1835 do 3. julij 1836

    Zvezna država

    Seal of Michigan Governor.svg


    Ime Začetek mandata Konec mandata Stranka
    Stevens T. Mason 6. oktober 1835 7. januar 1840 Demokrat
    William Woodbridge 7. januar 1840 23. februar 1841 Whig
    J. Wright Gordon
    Ex officio
    23. februar 1841 3. januar 1842 Whig
    John S. Barry 3. januar 1842 5. januar 1846 Demokrat
    Alpheus Felch 5. januar 1846 3. marec 1847 Demokrat
    William L. Greenly
    Ex officio
    4. marec 1847 3. januar 1848 Demokrat
    Epaphroditus Ransom 3. januar 1848 7. januar 1850 Demokrat
    John S. Barry 7. januar 1850 1. januar 1852 Demokrat
    Robert McClelland 1. januar 1852 7. marec 1853 Demokrat
    Andrew Parsons
    Ex officio
    8. marec 1853 3. januar 1855 Demokrat
    Kinsley S. Bingham 3. januar 1855 5. januar 1859 Republikanec
    Moses Wisner 5. januar 1859 2. januar 1861 Republikanec
    Austin Blair 2. januar 1861 3. januar 1865 Republikanec
    Henry H. Crapo 3. januar 1865 6. januar 1869 Republikanec
    Henry P. Baldwin 6. januar 1869 1. januar 1873 Republikanec
    John J. Bagley 1. januar 1873 3. januar 1877 Republikanec
    Charles Croswell 3. januar 1877 1. januar 1881 Republikanec
    David Jerome 1. januar 1881 1. januar 1883 Republikanec
    Josiah Begole 1. januar 1883 1. januar 1885 Demokrat
    Russell Alger 1. januar 1885 1. januar 1887 Republikanec
    Cyrus G. Luce 1. januar 1887 1. januar 1891 Republikanec
    Edwin B. Winans 1. januar 1891 1. januar 1893 Demokrat
    John T. Rich 1. januar 1893 1. januar 1897 Republikanec
    Hazen S. Pingree 1. januar 1897 1. januar 1901 Republikanec
    Aaron T. Bliss 1. januar 1901 1. januar 1905 Republikanec
    Fred M. Warner 1. januar 1905 2. januar 1911 Republikanec
    Chase Osborn 2. januar 1911 1. januar 1913 Republikanec
    Woodbridge Nathan Ferris 1. januar 1913 1. januar 1917 Demokrat
    Albert Sleeper 1. januar 1917 1. januar 1921 Republikanec
    Alex Groesbeck 1. januar 1921 1. januar 1927 Republikanec
    Fred Green 1. januar 1927 1. januar 1931 Republikanec
    Wilbur Brucker 1. januar 1931 1. januar 1933 Republikanec
    William Comstock 1. januar 1933 1. januar 1935 Demokrat
    Frank Fitzgerald 1. januar 1935 1. januar 1937 Republikanec
    Frank Murphy 1. januar 1937 1. januar 1939 Demokrat
    Frank Fitzgerald 1. januar 1939 16. marec 1939 Republikanec
    Luren Dickenson 16. marec 1939 1. januar 1941 Republikanec
    Murray Van Wagoner 1. januar 1941 1. januar 1943 Demokrat
    Harry Kelley 1. januar 1943 1. januar 1947 Republikanec
    Kim Sigler 1. januar 1947 1. januar 1949 Republikanec
    G. Mennen Williams 1. januar 1949 1. januar 1961 Demokrat
    John Swainson 1. januar 1961 1. januar 1963 Demokrat
    George W. Romney 1. januar 1963 22. januar 1969 Republikanec
    William Milliken 22. januar 1969 1. januar 1983 Republikanec
    James Blanchard 1. januar 1983 1. januar 1991 Demokrat
    John Engler 1. januar 1991 1. januar 2003 Republikanec
    Jennifer Granholm 1. januar 2003 2011 Demokrat
    Rick Snyder 2011 2019 Demokrat
    Gretchen Whitmer 2019 present Demokrat