Išči

    Seznam guvernerjev Ohia

    Guvernerji Severozahodnega teritorija

    Začetek mandataKonec mandataGuvernerStrankaOpombe
    17871802Arthur St. ClairNobena

    Guvernerji od 1803

    Začetek mandataKonec mandataGuvernerStrankaOpombe
    03. marec 180304. marec 1807Edward TiffinDemokrat-RepublikanecOdstopil
    04. marec 180712. december 1808Thomas KirkerDemokrat-Republikanec
    12. december 180808. december 1810Samuel H. HuntingtonDemokrat-Republikanec
    08. december 181024. marec 1814Return Jonathan Meigs mlajšiDemokrat-RepublikanecOdstopil
    24. marec 181408. december 1814Othneil LookerDemokrat-Republikanec
    08. december 181414. december 1818Thomas WorthingtonDemokrat-Republikanec
    14. december 181804. januar 1822Ethan Allen BrownDemokrat-RepublikanecOdstopil
    04. januar 182228. december 1822Allen TrimbleDemokrat-Republikanec
    28. december 182219. december 1826Jeremiah MorrowDemokrat-Republikanec
    19. december 182618. december 1830Allen TrimbleDemokrat-RepublikanecDrugi mandat
    18. december 183007. december 1832Duncan McArthurNational Republikanec
    07. december 183212. december 1836Robert LucasDemokrat
    12. december 183613. december 1838Joseph VanceWhig
    13. december 183816. december 1840Wilson ShannonDemokrat
    16. december 184014. december 1842Thomas CorwinWhig
    14. december 184215. april 1844Wilson ShannonDemokratDrugi mandat; Odstopil
    15. april 184403. december 1844Thomas W. BartleyDemokratSin Mordecaia Bartley
    03. december 184412. december 1846Mordecai BartleyWhigOče Thomasa Wellesa Bartleya
    12. december 184622. januar 1849William BebbWhig
    22. januar 184912. december 1850Seabury FordWhig
    12. december 185013. julij 1853Reuben WoodDemokratOdstopil
    13 Jul 185314. januar 1856William MedillDemokrat
    14. januar 185609. januar 1860Salmon Portland ChaseRepublikanec
    09. januar 186013. januar 1862William Dennison mlajšiRepublikanec
    13. januar 186211. januar 1864David TodRepublikanec
    11. januar 186429. avgust 1865John BroughRepublikanecUmrl med mandatom
    29. avgust 186508. januar 1866Charles AndersonRepublikanec
    08. januar 186613. januar 1868Jacob Dolson CoxRepublikanec
    13. januar 186808. januar 1872Rutherford Birchard HayesRepublikanec
    08. januar 187212. januar 1874Edward Follansbee NoyesRepublikanec
    12. januar 187410. januar 1876William AllenDemokrat
    10. januar 187602. marec 1877Rutherford Birchard HayesRepublikanecDrugi mandat; Odstopil
    02. marec 187714. januar 1878Thomas Lowry YoungRepublikanec
    14. januar 187812. januar 1880Richard M. BishopDemokrat
    12. januar 188014. januar 1884Charles FosterRepublikanec
    14. januar 188411. januar 1886George HoadlyDemokrat
    11. januar 188613. januar 1890Joseph B. ForakerRepublikanec
    13. januar 189011. januar 1892James Edwin CampbellDemokrat
    11. januar 189213. januar 1896William McKinleyRepublikanec
    13. januar 189608. januar 1900Asa S. BushnellRepublikanec
    08. januar 190011. januar 1904George Kilborn NashRepublikanec
    11. januar 190408. januar 1906Myron T. HerrickRepublikanec
    08. januar 190618. januar 1906John M. PattisonDemokrat
    18 Jun 190611. januar 1909Andrew L. HarrisRepublikanec
    11. januar 190913. januar 1913Judson HarmonDemokrat
    13. januar 191311. januar 1915James M. CoxDemokrat
    11. januar 191508. januar 1917Frank B. WillisRepublikanec
    08. januar 191710. januar 1921James M. CoxDemokratDrugi mandat
    10. januar 192108. januar 1923Harry L. DavisRepublikanec
    08. januar 192314. januar 1929A. Victor DonaheyDemokrat
    14. januar 192912. januar 1931Myers Y. CooperRepublikanec
    12. januar 193114. januar 1935George WhiteDemokrat
    14. januar 193509. januar 1939Martin L. DaveyDemokrat
    09. januar 193908. januar 1945John William BrickerRepublikanec
    08. januar 194513. januar 1947Frank J. LauscheDemokrat
    13. januar 194710. januar 1949Thomas J. HerbertRepublikanec
    10. januar 194903. januar 1957Frank J. LauscheDemokratOdstopil
    03. januar 195714. januar 1957John William BrownRepublikanec
    14. januar 195712. januar 1959C. William O'NeillRepublikanec
    12. januar 195914. januar 1963Michael V. DiSalleDemokrat
    14. januar 196311. januar 1971James A. RhodesRepublikanec
    11. januar 197113. januar 1975John J. GilliganDemokrat
    13. januar 197510. januar 1983James A. RhodesRepublikanecDrugi mandat
    10. januar 198314. januar 1991Richard F. CelesteDemokrat
    14. januar 199131. december 1998George V. VoinovichRepublikanecOdstopil zaradi izvolitve v senat ZDA
    31. december 199811. januar 1999Nancy P. HollisterRepublikanec
    11. januar 1999- danes -Robert A. Taft II.Republikanec