Išči

    Seznam guvernerjev Pensilvanije

    Seznam guvernerjev Pensilvanije.

    Predsedniki vrhovnega izvršnega sveta (1777-1790)

    1. 1777-1778.....Thomas Wharton mlajši (brez stranke)
    2. 1778..............George Bryan (brez stranke)
    3. 1778-1781.....Joseph Reed (brez stranke)
    4. 1781-1782.....William Moore (brez stranke)
    5. 1782-1785.....John Dickinson (brez stranke)
    6. 1785-1790.....Benjamin Franklin (brez stranke)

    Guvernerji (1790-danes)

    Seal of the Governor of Pennsylvania.svg


    Guverner Mandat Stranka Opombe
    Thomas Mifflin 21. december 1790
    17. december 1799
    Nobena
    Thomas McKean 17. december 1799
    20. december 1808
    Demokrat-Republikanec
    Simon Snyder 20. december 1808
    16. december 1817
    Demokrat-Republikanec
    William Findlay 16. december 1817
    19. december 1820
    Demokrat-Republikanec
    Joseph Hiester 19. december 1820
    16. december 1823
    Demokrat-Republikanec
    John Andrew Shulze 16. december 1823
    15. december 1829
    Demokrat-Republikanec
    George Wolf 15. december 1829
    15. december 1835
    Demokrat-Republikanec
    Joseph Ritner 15. december 1835
    15. januar 1839
    Anti-Masonic
    David Rittenhouse Porter 15. januar 1839
    21. januar 1845
    Demokrat First Governor under Pennsylvania Constitution of 1838
    Francis Rawn Shunk 21. januar 1845
    9. julij 1848
    Demokrat Odstopil
    Brezvladje 9. julij 1848
    26. julij 1848
       
    William Freame Johnston 26. julij 1848
    20. januar 1852
    Whig
    William Bigler 20. januar 1852
    16. januar 1855
    Demokrat
    James Pollock 16. januar 1855
    19. januar 1858
    Whig
    William Fisher Packer 19. januar 1858
    15. januar 1861
    Demokrat
    Andrew Gregg Curtin 15. januar 1861
    15. januar 1867
    Republikanec
    John White Geary 15. januar 1867
    21. januar 1873
    Republikanec
    John Frederick Hartranft 21. januar 1873
    21. januar 1879
    Republikanec First Governor under Pennsylvania Constitution of 1874
    Henry Martin Hoyt 21. januar 1879
    16. januar 1883
    Republikanec
    Robert Emory Pattison 16. januar 1883
    18. januar 1887
    Demokrat
    James Addams Beaver 18. januar 1887
    20. januar 1891
    Republikanec
    Robert Emory Pattison 20. januar 1891
    15. januar 1895
    Demokrat Second administration
    Daniel Hartman Hastings 15. januar 1895
    17. januar 1899
    Republikanec
    William Alexis Stone 17. januar 1899
    20. januar 1903
    Republikanec
    Samuel Whitaker Pennypacker 20. januar 1903
    15. januar 1907
    Republikanec
    Edwin Sydney Stuart 15. januar 1907
    17. januar 1911
    Republikanec
    John Kinley Tener 17. januar 1911
    19. januar 1915
    Republikanec
    Martin Grove Brumbaugh 19. januar 1915
    21. januar 1919
    Republikanec
    William Cameron Sproul 21. januar 1919
    16. januar 1923
    Republikanec
    Gifford Pinchot 16. januar 1923
    18. januar 1927
    Republikanec
    John Stuchell Fisher 18. januar 1927
    20. januar 1931
    Republikanec
    Gifford Pinchot 20. januar 1931
    15. januar 1935
    Republikanec Second administration
    George Howard Earle 15. januar 1935
    17. januar 1939
    Demokrat
    Arthur Horace James 17. januar 1939
    19. januar 1943
    Republikanec
    Edward Martin 19. januar 1943
    3. januar 1947
    Republikanec Odstopil; see below
    John Cromwell Bell mlajši 3. januar 1947
    21. januar 1947
    Republikanec
    James Henderson Duff 21. januar 1947
    16. januar 1951
    Republikanec
    John Sydney Fine 16. januar 1951
    18. januar 1955
    Republikanec
    George Michael Leader 18. januar 1955
    20. januar 1959
    Demokrat
    David Leo Lawrence 20. januar 1959
    15. januar 1963
    Demokrat
    William Warren Scranton 15. januar 1963
    17. januar 1967
    Republikanec
    Raymond Philip Shafer 17. januar 1967
    19. januar 1971
    Republikanec
    Milton Jerrold Shapp (Shapiro) 19. januar 1971
    16. januar 1979
    Demokrat First Governor under Pennsylvania Constitution of 1968
    Richard Lewis "Dick" Thornburgh 16. januar 1979
    20. januar 1987
    Republikanec
    Robert Patrick Casey 20. januar 1987
    17. januar 1995
    Demokrat
    Mark S. Singel 14. junij 1993
    13. december 1993
    Demokrat Acting Governor; see below
    Thomas Joseph Ridge 17. januar 1995
    5. oktober 2001
    Republikanec Odstopil; see below
    Mark Stephen Schweiker 5. oktober 2001
    21. januar 2003
    Republikanec Acting Governor, September 13 through October 5, 2001
    Edward G. Rendell 21. januar 2003
    18. januar 2011
    Demokrat
    Thomas W. Corbett 18. januar 2011 Republikanec

    * Po odstopu Shunka zaradi bolezni, je nastalo 17-dnevno brezvladje, dokler ni zaprisegel Johnston.
    * Martin je odstopil, ker je postal senator ZDA.
    * Ob 5. uri 14. junija 1993 je Casey pooblastil namestnik guvernerja Singla, ker je tega dne bil operiran (zamenjali so mu srce in jetra). Singel je bil v.d. do 13. decembra 1993, ko se je Casey vrnil
    * 13. septembra 2001 se je Ridge posvetil državni varnosti in ga je v tem času nadomeščal Schweiker. Pozneje je odstopil, ker je postal direktor domovinske varnosti, poznejši Sekretar za domovinsko varnost.