Išči

    Seznam koncentracijskih taborišč v tretjem rajhu

    V tej tabeli so našteta koncentracijska, mladinska, uničevalna, prehodna in ostala taborišča iz časa nacionalsocializma.

    Ime taborišča Kraj
    (današnja dežela)
    Tip paborišča Delovanje
    Emslandlager Nemčija do 1936 KT
    potem zaporniško taborišče
    1933 - 1945
    Breitenau Nemčija najprej KT
    potem »delovno-vzgojno taborišče«
    junij 1933 – Marec 1934
    oz. 1940 - 1945
    Columbia-Haus
    (Berlin-Tempelhof)
    Nemčija zaporniško taborišče - 5. december 1936
    Lichtenburg
    pri Prettinu
    Nemčija moško, potem žensko KT junij 1933 - 15. maj 1939
    Oranienburg Nemčija zbirno taborišče marec 1933 – julij 1934
    Osthofen Nemčija zbirno taborišče mrec 1933 – julij 1934
    Sachsenburg Nemčija koncentracijsko taborišče junij 1933 – julij 1937
    Bad Sulza poznano tudi kot Sonnenburg Nemčija koncentracijsko taborišče julij 1933 – julij 1937
    Arbeitsdorf Nemčija koncentracijsko taborišče april 1942 – oktober 1942
    Bergen-Belsen Nemčija koncentracijsko taborišče april 1943 – april 1945
    Buchenwald Nemčija koncentracijsko taborišče julij 1937 – april 1945
    Dachau Nemčija koncentracijsko taborišče marec 1933 – april 1945
    Dora-Mittelbau Nemčija koncentracijsko taborišče september 1943 – april 1945
    Eberswalde Nemčija koncentracijsko taborišče, zunanje taborišče Sachsenhausena
    Flossenbürg Nemčija koncentracijsko taborišče maj 1938 – april 1945
    Groß-Rosen Poljska koncentracijsko taborišče avgust 1940 – februar 1945
    Herzogenbusch (=Vught) Nizozemska koncentracijsko taborišče 12. januar 1943 – september 1944
    Hinzert Nemčija delovno, prehodno taborišče 1. julij 1940 – marec 1945
    Riga-Kaiserwald Latvija koncentracijsko taborišče marec 1943 – september 1944
    Landsberg/Kaufering Nemčija koncentracijsko taborišče junij 1944 – april 1945
    Kaltenkirchen Nemčija koncentracijsko taborišče avgust 1944 – april 1945
    Kaunas Litva koncentracijsko taborišče
    Moringen Nemčija koncentracijsko taborišče za moške april 1933 – november 1933
    Moringen Nemčija koncentracijsko taborišče za ženske oktober 1933 – marec 1938
    Natzweiler/Struthof Francija koncentracijsko taborišče maj 1941 – september 1944
    Neuengamme Nemčija koncentracijsko taborišče 13. december 19384. maj 1945
    Niederhagen (Wewelsburg) Nemčija koncentracijsko taborišče september 1941 - 1943
    Plaszów Poljska koncentracijsko taborišče december 1942 – januar 1945
    Ravensbrück Nemčija koncentracijsko taborišče za ženske maj 1939 – april 1945
    Sachsenhausen Nemčija koncentracijsko taborišče julij 1936 – april 1945
    Stutthof Poljska koncentracijsko taborišče september 1939 – maj 1945
    Warschau Poljska koncentracijsko taborišče
    Vaivara Estonija koncentracijsko taborišče
    Welzheim Nemčija koncentracijsko taborišče 1935 – april 1945
    Moringen Nemčija mladinsko taborišče za fante junij 1940 – april 1945
    Uckermark Nemčija mladinsko taborišče (deklice/mlade ženske), kasneje uničevalno taborišče junij 1942 – april 1945
    Litzmannstadt Poljska mladinsko taborišče (poljski otroci in mladina) december 1942 -
    Auschwitz-Birkenau Poljska uničevalno taborišče april 1940 – januar 1945
    Belzec Poljska uničevalno taborišče marec 1942 – december 1942
    Chelmno Poljska uničevalno taborišče april 1944 – januar 1945
    Majdanek Poljska uničevalno taborišče julij 1941 – julij 1944
    Maly Trostinez Belorusija uničevalno taborišče maj 1942 – julij 1944
    Sobibor Poljska uničevalno taborišče maj 1942 – oktober 1943
    Mauthausen Avstrija koncentracijsko taborišče avgust 1938 – maj 1945
    Treblinka Poljska uničevalno taborišče julij 1942 – november 1943
    Malines Belgija zbirno in prehodno taborišče
    Drancy Francija zbirno in prehodno taborišče
    Nováky Slovaška zbirno in prehodno taborišče
    San Sabba, Trst Italija uničevalno in prehodno taborišče september 1943 - april 1945
    Sered Slovaška zbirno in prehodno taborišče
    Terezín Češka zbirno in prehodno taborišče november 1941 – maj 1945
    Westerbork Nizozemska zbirno in prehodno taborišče oktober 1939 – april 1945
    Bozen Južna Tirolska, Italija prehodno taborišče julij 1944 – april 1945
    Janówska Ukrajina delovno taborišče september 1941 – november 1943
    Langenstein Zwieberge Nemčija zunanje taborišče Buchenwalda april 194411. april 1945
    Le Vernet Francija zaporniško taborišče 1939 - 1944
    Neue Bremm (Saarbrücken) Nemčija gestapo taborišče - 1945