Išči

    Seznam načelnikov generalštaba Turčije

    Seznam načelnikov generalštaba Turčije.

    Name Title Start End
    1 M. İsmet İnönü General 3. maj 1920 10. november, 1921
    2 Fevzi Çakmak General 12. julij 1922 3. marec 1924
    3 Fevzi Çakmak Maršal 3. marec 1924 12. januar 1944
    4 M. Kazım Orbay General 12. januar 1944 30. julij 1946
    5 Salih Omurtak General 1. avgust 1946 8. junij 1949
    6 A. Nafiz Gürman General 10. junij 1949 6. junij 1950
    7 M. Nuri Yamut General 5. junij 1950 10. april 1954
    8 A. Nurettin Baransel General 28. maj 1954 25. avgust 1955
    9 İ. Hakkı Tunaboylu General 25. avgust 1955 10. oktober 1957
    10 İ. Feyzi Mengüç General 11. oktober 1957 22. avgust 1958
    11 M. Rüştü Erdelhun General 23. avgust 1958 27. maj 1960
    12 Ragıp Gümüşpala General 3. junij 1960 4. avgust 1960
    13 Cevdet Sunay General 4. avgust 1960 16. marec 1966
    14 A. Cemal Tural General 16. marec 1966 16. marec 1969
    15 Memduh Tağmaç General 16. marec 1969 29. avgust 1972
    16 Ö. Faruk Gürler General 29. avgust 1972 6. marec 1973
    17 Semih Sancar General 6. marec 1973 7. marec 1978
    18 A. Kenan Evren General 7. marec 1978 1. julij 1983
    19 Nurettin Ersin General 1. julij 1983 6. december 1983
    20 M. Necdet Üruğ General 6. december 1983 2. julij 1987
    21 Necip Torumtay General 24. julij 1987 3. december 1990
    22 Doğan Güreş General 6. december 1990 30. avgust 1994
    23 İ. Hakkı Karadayı General 30. avgust 1994 30. avgust 1998
    24 Hüseyin Kıvrıkoğlu General 30. avgust 1998 28. avgust 2002
    25 Hilmi Özkök General 28. avgust 2002