Išči

    Seznam predsednikov Argentine

    Seznam predsednikov Argentine.

    # Ime Začetek mandata Konec mandata Opombe
    1 Bernardino Rivadavia 8. februar, 1826 9. avgust 1827 Odstopil
    2 Vicente López y Planes 9. avgust 1827 17. avgust 1827
    -- Guvernerji Buenos Airesa 17. avgust 1827 5. marec 1854 Bili zadolženi za zunanje zadeve
    3 Justo José de Urquiza 5. marec 1854 5. marec 1860
    4 Santiago Derqui 5. marec 1860 5. november, 1861 Odstopil
    5 Bartolomé Mitre 12. oktober, 1862 12. oktober, 1868
    6 Domingo Faustino Sarmiento 12. oktober, 1868 12. oktober, 1874
    7 Nicolás Avellaneda 12. oktober, 1874 12. oktober, 1880
    8 Julio Argentino Roca 12. oktober, 1880 12. oktober, 1886 Prvi mandat
    9 Miguel Juárez Celman 12. oktober, 1886 6. avgust, 1890 Odstopil
    10 Carlos Pellegrini 6. avgust, 1890 12. oktober, 1892
    11 Luis Sáenz Peña 12. oktober, 1892 23. januar, 1895 Odstopil
    12 José Evaristo Uriburu 23. januar, 1895 12. oktober, 1898
    13 Julio Argentino Roca 12. oktober, 1898 12. oktober, 1904 Drugi mandat
    14 Manuel Quintana 12. oktober, 1904 12. marec, 1906 Umrl med mandatom
    15 José Figueroa Alcorta 12. marec, 1906 12. oktober, 1910
    16 Roque Sáenz Peña 12. oktober, 1910 9. avgust, 1914 Umrl med mandatom
    17 Victorino de la Plaza 9. avgust, 1914 12. oktober, 1916
    18 Hipólito Yrigoyen 12. oktober, 1916 12. oktober, 1922 Prvi mandat
    19 Marcelo Torcuato de Alvear 12. oktober, 1922 12. oktober, 1928
    20 Hipólito Yrigoyen 12. oktober, 1928 6. september, 1930 Drugi mandat - odstranjen iz pisarne
    21 José Félix Uriburu 6. september, 1930 20. februar, 1932 De facto
    22 Agustín Pedro Justo 20. februar, 1932 20. februar, 1938
    23 Roberto María Ortiz 20. februar, 1938 27. junij, 1942 Umrl med mandatom
    24 Ramón Castillo 27. junij, 1942 4. junij, 1943 Odstranjen iz pisarne
    25 Arturo Rawson 4. junij, 1943 7. junij, 1943 De facto - Odstranjen iz pisarne
    26 Pedro Pablo Ramírez 7. junij, 1943 24. februar, 1944 De facto - Odstopil
    27 Edelmiro Julián Farrell 24. februar, 1944 4. junij, 1946 De facto
    28 Juan Domingo Perón 4. junij, 1946 4. junij, 1952 Prvi mandat
    -- Juan Domingo Perón 4. junij, 1952 21. september, 1955 Drugi mandat - Odstranjen iz pisarne
    29 José Domingo Molina Gómez 21. september, 1955 23. september, 1955 De facto - Vmesni
    30 Eduardo Lonardi 23. september, 1955 13. november, 1955 De facto - Odstopil
    31 Pedro Eugenio Aramburu 13. november, 1955 1. maj, 1958 De facto
    32 Arturo Frondizi 1. maj, 1958 29. marec, 1962 Odstranjen iz pisarne
    33 José María Guido 29. marec, 1962 12. oktober, 1963 predsednik senata Brazilije
    34 Arturo Umberto Illia 12. oktober, 1963 28. junij, 1966 Odstranjen iz pisarne
    -- Junta Revolucionaria 28. junij, 1966 29. junij, 1966 Vmesni
    35 Juan Carlos Onganía 29. junij, 1966 8. junij, 1970 De facto - Odstranjen iz pisarne
    36 Roberto Marcelo Levingston 18. junij, 1970 22. marec, 1971 De facto - Odstranjen iz pisarne
    37 Alejandro Agustín Lanusse 22. marec, 1971 25. maj, 1973 De facto
    38 Héctor José Cámpora 25. maj, 1973 13. julij, 1973 Umrl med mandatom
    39 Raúl Alberto Lastiri 13. julij, 1973 12. oktober, 1973 Vmesni
    40 Juan Domingo Perón 12. oktober, 1973 1. julij, 1974 Third term - Umrl med mandatom
    41 María Estela Martínez de Perón 1. julij, 1974 24. marec, 1976 Odstranjen iz pisarne
    -- Junta militar 24. marec, 1976 29. marec, 1976 De facto - Vmesni
    42 Jorge Rafael Videla 29. marec, 1976 29. marec, 1981 De facto
    43 Roberto Eduardo Viola 29. marec, 1981 11. december, 1981 De facto - Odstopil
    44 Carlos Lacoste 11. december, 1981 22. december, 1981 De facto - Vmesni
    45 Leopoldo Galtieri 22. december, 1981 18. junij, 1982 De facto - Odstopil
    46 Alfredo Oscar Saint-Jean 18. junij, 1982 1. julij, 1982 De facto - Vmesni
    47 Reynaldo Bignone 1. julij, 1982 10. december, 1983 De facto
    48 Raúl Alfonsín 10. december, 1983 8. julij, 1989 Odstopil
    49 Carlos Menem 8. julij, 1989 8. julij, 1995 Prvi mandat
    -- Carlos Menem 8. julij, 1995 10. december, 1999 Drugi mandat
    50 Fernando de la Rúa 10. december, 1999 21. december 2001 Odstopil
    51 Ramón Puerta 21. december 2001 23. december 2001 Vmesni
    52 Adolfo Rodríguez Saá 23. december 2001 1. januar 2002 Vmesni - Odstopil
    53 Eduardo Camaño 1. januar 2002 2. januar 2002 Vmesni
    54 Eduardo Duhalde 2. januar 2002 25. maj 2003 Vmesni
    55 Néstor Kirchner 25. maj 2003 10. december 2007
    56 Cristina Kirchner 10. december 2007 10. december 2015
    57 Mauricio Macri 10. december 2015