Išči

    Seznam predsednikov Republike Slovenije

    Republika Slovenija
    Coat of arms of Slovenia.svg

    Članek je del serije:
    Politika in uprava Slovenije


    Flag of Europe.svg
    članica Evropske unije
    članica evrskega območja
    članica Schengenskega območja

    Flag of NATO.svg
    članica zveze NATO


    Seznam predsednikov Republike Slovenije.

    # Slika Ime Rojen, umrl Doba predsedovanja Opombe
    1.
    Milan Kučan 14. januar 1941, Križevci 23. december 1991
    6. december 1992
    de iure predsednik Republike Slovenije s sprejetjem Ustave Republike Slovenije, de facto predsednik Predsedstva Republike Slovenije
    6. december 1992
    23. november 1997
    1. mandat
    23. november 1997
    22. december 2002
    2. mandat
    2.
    Janez Drnovšek 17. maj 1950, Celje
    23. februar 2008, Zaplana
    22. december 2002
    23. december 2007
    1. mandat
    3.
    Danilo Türk 19. februar 1952, Maribor 23. december 2007
    22. december 2012
    1. mandat
    4.
    Borut Pahor 2. november 1963, Postojna 23. december 2012
    22. december 2017
    1. mandat
    23. december 2017
    danes
    2. mandat

    Glej tudi