Išči

    Seznam predsednikov Romunije

    Seznam

    Ime Začetek mandata Konec mandata Opombe
    Vmesni predsedniški komite iz 5 članov
    (med njimi Mihail Sadoveanu in C.I.C. Parhon).
    1947 1948
    CI Parhon.jpg
    Constantin I. Parhon
    1948 1952
    Petru Groza Anefo.jpg
    Petru Groza
    1952 1958
    Ion Gheorghe Maurer1.jpg
    Ion Gheorghe Maurer
    1958 1961
    Gheorghe Gheorghiu-Dej.jpg
    Gheorghe Gheorghiu-Dej
    1961 1965
    Nicolae Ceaușescu.jpg
    Nicolae Ceaușescu
    1965 22. december 1989
    Ion Iliescu (2004) (cropped).jpg
    Ion Iliescu
    22. december 1989 29. november 1996
    Constantinescu emil.jpg
    Emil Constantinescu
    29. november 1996 20. december 2000
    Ion Iliescu (2004) (cropped).jpg
    Ion Iliescu
    20. december 2000 20. december 2004 drugi mandat
    Traian Băsescu 2005Mar09.jpg
    Traian Băsescu
    20. december 2004 21. december 2014 suspendiran med 20. aprilom in 23. majem 2007
    suspendiran med 10. julijem in 27. avgustom 2012
    Klaus Iohannis at EPP Summit, March 2015, Brussels (cropped).jpg
    Klaus Iohannis
    21. december 2014 na položaju