Išči

    Seznam predsednikov vlade Belgije

    Predsednik vlade
    Belgije
    Flag of Belgium.svg
    NaslovNumber 16, Rue de la Loi / Wetstraat
    Spletna stranpremier.fgov.be

    Seznam predsednikov vlade Belgije.

    Pred 1918

    Po 1918

    Predsednik vlade Rojstvo - smrt Začetek mandata Konec mandata
    Léon Delacroix 1867-1929 21. november 1918 20. november 1920
    Henri Carton de Wiart 1869-1951 20. november 1920 16. december 1921
    Georges Theunis 1873-1944 16. december 1921 13. maj 1925
    20. november 1934 25. marec 1935
    Aloys van de Vyvere 1871-1961 13. maj 1925 17. junij 1925
    Prosper Poullet 1868-1937 17. junij 1925 20. maj 1926
    Henri Jaspar 1870-1939 20. maj 1926 6. junij 1931
    Jules Renkin 1862-1940 6. junij 1931 22. oktober 1932
    Charles de Broqueville 1860-1940 22. oktober 1932 20. november 1934
    Paul van Zeeland 1893-1973 25. marec 1935 24. november 1937
    Paul-Emile Janson 1872-1944 24. november 1937 15. maj 1938
    Paul-Henri Spaak 1899-1972 15. maj 1938 20. februar 1939
    13. marec 1946 31. marec 1946
    20. marec 1947 11. avgust 1949
    Hubert Pierlot 1883-1963 22. februar 1939 12. februar 1945
    Achille Van Acker 1898-1978 12. februar 1945 13. marec 1946
    31. marec 1946 3. avgust 1946
    23. april 1954 26. junij 1958
    Camille Huysmans 1871-1968 3. avgust 1946 20. marec 1947
    Gaston Eyskens 1905-1988 11. avgust 1949 8. junij 1950
    26. junij 1958 25. april 1961
    17. junij 1968 26. januar 1973
    Jean Duvieusart 1900-1977 8. junij 1950 15. avgust 1950
    Joseph Pholien 1884-1968 15. avgust 1950 15. januar 1952
    Jean Van Houtte 1907-1991 15. januar 1952 23. april 1954
    Théodore Lefèvre 1914-1973 25. april 1961 28. julij 1965
    Pierre Harmel 1911-2009 28. julij 1965 19. marec 1966
    Paul Vanden Boeynants 1919-2001 19. marec 1966 17. junij 1968
    20. oktober 1978 3. april 1979
    Edmond Leburton 1915-1997 26. januar 1973 25. april 1974
    Leo Tindemans *1922 25. april 1974 20. oktober 1978
    Wilfried Martens 1936-2013 3. april 1979 6. april 1981
    17. december 1981 7. marec 1992
    Mark Eyskens *1933 6. april 1981 17. december 1981
    Jean-Luc Dehaene 1940-2014 7. marec 1992 12. julij 1999
    Guy Verhofstadt *1953 12. julij 1999 20. marec 2008
    Yves Leterme *1960 20. marec 2008 30. december 2008
    25. november 2009 6. december 2011
    Herman Van Rompuy *1947 30. december 2008 25. november 2009
    Elio Di Rupo *1951 6. december 2011 11. oktober 2014
    Charles Michel *1975 11. oktober 2014 27. oktober 2019
    Sophie Wilmès *1975 27. oktober 2019 danes

    Glej tudi