Išči

    Seznam predsednikov vlade Danske

    Seznam predsednikov vlade Danske je seznam vseh ljudi, ki so opravljali funkcijo predsednika vlade v Kraljevini Danski.

    Predsednik vlade Danska
    Statsminister af Danmark
    20190614 Folkemodet Bornholm Mette Frederiksen Socialdemokratiet 0285 (48063468172) (cropped).jpg
    Trenutno:
    Mette Frederiksen

    od 27. junij 2019
    NaslovMarienborg
    SedežChristiansborg, Kopenhagen, Danska
    Mandat4 leta
    Začetek delovanja22. marec 1848
    Prvi nosilecAdam Wilhelm Moltke
    Spletna stranThe Prime Minister's Office

    Vsebina

    1848-1855

    Začetek Konec Predsednik vlade
    22. marec 1848 27. januar 1852 Adam Wilhelm Moltke
    27. januar 1852 21. april 1853 Christian Albrecht Bluhme
    21. april 1853 12. december 1854 Anders Sandøe Ørsted
    12. december 1854 18. oktober 1856 Peter Georg Bang

    1856-1918

    Začetek Konec Predsednik sveta
    18. oktober 1856 13. maj 1857 Carl Christoffer Georg Andræ
    13. maj 1857 2. december 1859 Carl Christian Hall
    2. december 1859 8. februar 1860 (Umrl med mandatom) Carl Edvard Rotwitt
    24. februar 1860 31. december 1863 Carl Christian Hall
    31. december 1863 11. julij 1864 Ditlev Gothard Monrad
    11. julij 1864 6. november 1865 Christian Albrecht Bluhme
    6. november 1865 28. maj 1870 Christian Emil Krag-Juel-Vind-Frijs
    28. maj 1870 14. julij 1874 Ludvig Henrik Carl Herman Holstein-Holsteinsborg
    14. julij 1874 11. junij 1875 Christen Andreas Fonnesbech
    11. junij 1875 7. avgust 1894 Jacob Brønnum Scavenius Estrup (Højre)
    7. avgust 1894 23. maj 1897 Kjeld Thor Tage Otto Reedtz-Thott (Højre)
    23. maj 1897 27. april 1900 Hugo Egmont Hørring (Højre)
    27. april 1900 24. julij 1901 Hannibal Sehested (Højre)
    24. julij 1901 4. januar 1905 Johan Henrik Deuntzer (Venstre Reform Party)
    14. januar 1905 12. oktober 1908 Jens Christian Christensen (Venstre Reform Party)
    12. oktober 1908 16. avgust 1909 Niels Thomasius Neergaard (Venstre Reform Party)
    16. avgust 1909 28. oktober 1909 Ludvig Holstein-Ledreborg (Venstre Reform Party)
    28. oktober 1909 5. julij 1910 Carl Theodor Zahle (Socialno-liberalna stranka)
    5. julij 1910 21. junij 1913 Klaus Berntsen (Venstre)
    21. junij 1913 30. marec 1920 Carl Theodor Zahle (Socialno-liberalna stranka)

    1918-danes

    Ime Slika Začetek mandata Konec mandata Monarh
    Carl Julius Otto Liebe (nestrankarski) 30. marec 1920 5. april 1920
    Christian X of Denmark.jpg
    Kristjan X.

    (ustoličen 14. maja 1912)

    Michael Pedersen Friis (nestrankarski) 5. april 1920 5. maj 1920
    Niels Neergaard (Venstre) 5. maj 1920 23. april 1924
    Thorvald Stauning (Socialni demokrat) 23. april 1924 14. december 1926
    Thomas Madsen-Mygdal (Venstre) 14. december 1926 30. april 1929
    Thorvald Stauning (Socialni demokrat) 30. april 1929 3. maj 1942 (Umrl med mandatom)
    Vilhelm Buhl (Socialni demokrat) 4. maj 1942 9. november 1942
    Erik Scavenius (nestrankarski) 9. november 1942 29. avgust 1943*
    Ni bilo vlade. Položaj je zasedal stalni tajnik. 29. avgust 1943* 5. maj 1945
    Vilhelm Buhl (Socialni demokrat) 5. maj 1945 7. november 1945
    Knud Kristensen (Venstre) 7. november 1945 13. november 1947
    Hans Hedtoft (Socialni demokrat)
    Hans hedtoft.jpg
    13. november 1947 30. oktober 1950
    Frederick IX of Denmark.jpg
    Friderik IX. Danski

    (ustoličen 20. aprila 1947)

    Erik Eriksen (Venstre)
    Erik Eriksen.jpg
    30. oktober 1950 30. september 1953
    Hans Hedtoft (Socialni demokrat)
    Hans hedtoft.jpg
    30. september 1953 29. januar 1955 (Umrl med mandatom)
    Hans Christian Svane Hansen (Socialni demokrat)
    Hans Christian Svane Hansen.jpg
    1. februar 1955 19. februar 1960 (Umrl med mandatom)
    Viggo Kampmann (Socialni demokrat)
    Viggo Kampmann.jpg
    21. februar 1960 3. september 1962
    Jens Otto Krag (Socialni demokrat)
    Jens Otto Krag 01.jpg
    3. september 1962 2. februar 1968
    Hilmar Baunsgaard (Socialno-liberalna stranka)
    Hilmar Baunsgaard.PNG
    2. februar1968 11. oktober 1971
    Jens Otto Krag (Socialni demokrat)
    Jens Otto Krag 01.jpg
    11. oktober 1971 5. oktober 1972
    Anker Jørgensen (Socialni demokrat)
    Anker-jørgensen-cropped.jpg
    5. oktober 1972 19. december 1973
    Drottning Margrethe av Danmark.jpg
    Kraljica Margareta II. Danska

    (ustoličena 14. januarja 1972)

    Poul Hartling (Venstre)
    Poul Hartling.jpg
    19. december 1973 13. februar 1975
    Anker Jørgensen (Socialni demokrat)
    Anker-jørgensen-cropped.jpg
    13. februar 1975 10. september 1982
    Poul Schlüter (Conservative)
    Poul-schluter-789.jpg
    10. september 1982 25. januar 1993
    Poul Nyrup Rasmussen (Socialni demokrat)
    Poul Nyrup Rasmussen, Danmarks tidigare statsminister, numera EU-parlamentariker.jpg
    25. januar 1993 27. november 2001
    Anders Fogh Rasmussen (Venstre)
    Former Danish Prime Minister Anders Fogh Rasmussen at the Nordic Council Session in Helsinki 2008-10-28.jpg
    27. november 2001 5. april 2009
    Lars Løkke Rasmussen
    Lars Løkke Rasmussen (2009).jpg
    5. april 2009 3. oktober 2011
    Helle Thorning-Schmidt
    Helle Thorning-Schmidt-2.jpg
    3. oktober 2011 28. junij 2015
    Lars Løkke Rasmussen
    Lars Løkke Rasmussen (2009).jpg
    28. junij 2015 27. junij 2019
    Mette Frederiksen
    Mette Frederiksen - 2010.jpg
    27. junij 2019 Še traja ...

    Opombe

    Časovnica

    Mette FrederiksenHelle Thorning-SchmidtLars Løkke RasmussenAnders Fogh RasmussenPoul Nyrup RasmussenPoul SchlüterPoul HartlingAnker JørgensenHilmar BaunsgaardJens Otto KragViggo KampmannHans Christian HansenErik EriksenHans HedtoftKnud KristensenErik ScaveniusVilhelm BuhlThomas Madsen-MygdalThorvald StauningMichael Pedersen FriisOtto LiebeKlaus BerntsenCarl Theodor ZahleLudvig Holstein-LedreborgNiels NeergaardJens Christian ChristensenJohan Henrik DeuntzerHannibal Sehested (council president)Hugo Egmont HørringTage Reedtz-ThottJacob Brønnum Scavenius EstrupChristen Andreas FonnesbechLudvig Holstein-HolsteinborgChristian Emil FrijsDitlev Gothard MonradCarl Edvard RotwittCarl Christian HallCarl Christoffer Georg AndræPeter Georg BangAnders Sandøe ØrstedChristian Albrecht BluhmeAdam Wilhelm Moltke

    Glej tudi:

    Sklici