Išči

    Seznam prejemnikov Čopove diplome

    Seznam prejemnikov Čopove diplome za izjemne uspehe na bibliotekarskem področju.

    1967

    1969

    • Alič Milojka
    • Hasl Drago

    1971

    • Božič Natalija
    • Cizej Anka
    • Gorec Sonja
    • Lončar Danica
    • Lovrenčič Danica
    • Rajer Albert
    • Ramovž Primož
    • Žnidar Andra
    • Žužek Jože

    1972

    • Jože Zrim

    1973

    • Krek Janko
    • Kuštrin Maja
    • Lodrant Ožbej
    • Pen Rudi
    • Šalamun Dagmar
    • Gladek Jožica
    • Grgič Milka
    • Jugovec Jelica
    • Kermavner Dušan
    • Kernel Irena
    • Vrančič Radojka

    1974

    • Gerlanc Bogomil

    1975

    • Baran Ivanka
    • Čehovin Lučka
    • Franke Majda
    • Kert Zlata
    • Kobe Marjana
    • Marič Sonja
    • Pintarič Ivo
    • Rybar Miloš
    • Suhodolčan Marija
    • Šubic Rezka
    • Zupan Alenka
    • Darinka Žbogar

    1977

    1978

    1979

    • Burger Maksimiljana
    • Dolanc Marija
    • Majcen Franček
    • Sedej Danijela
    • Smolik Marijan
    • Vrabl Alenka

    1981

    • Armeni Majda
    • Bauman Ivanka
    • Berkopec Oton
    • Tovornik Sonja
    • Vončina Marija

    1983

    • Hočevar A. Jože
    • Hojan Tatjana
    • Kočevar Franica
    • Kranjec Marko
    • Medvešek Borut
    • Smole Zdenka
    • Šimunac Ljubinka

    1985

    1986

    1987

    1988

    • Banič Tatjana
    • Božič Anica
    • Kokole Jože
    • Martelanc Tomo
    • Novljan Silva

    1989

    • Novak Ema
    • Režun France

    1990

    • Glavan Mihael
    • Čučnik Majcen Nada
    • Jejčič Adreina

    1991

    • Jukič Boris
    • Repič Alenka
    • Kovše Tatjana

    1992

    • Ambrožič Melita
    • Pejova Zdravka
    • Sapač Irena
    • Tržan Herman Nada
    • Wagner Lidija

    1993

    • Češnovar Nada
    • Gazvoda Jelka
    • Petrov Nataša
    • Rajh Bernard
    • Stergar Nataša

    1994

    • Baš Vlasta
    • Godnič Marija
    • Kaluža Ludvik
    • Kravos Marija
    • Pejanovič Smiljana
    • Steinbuch Majda

    1995

    • Dimec Zlata
    • Pečan Marija
    • Petermanec Zdenka
    • Pugelj Nika
    • Šauperl Alenka

    1996

    • Bahor Stanislav
    • Kanič Ivan
    • Gabron Vuk Cirila
    • Kovačič Metka
    • Mihalič Klemenčič Alenka

    1997

    • Jakac Bizjak Vilenka
    • Kanič Alenka
    • Krapež Vilma
    • Pristovnik Metka

    1998

    • Kotnik Verčko Majda
    • Kuštrin Genovefa
    • Martelanc Ana
    • Polič Nada
    • Rampih Vajzovič Slavica

    1999

    • Emeršič Doroteja
    • Kodrič-Dačić Eva
    • Petronio Amalia
    • Praznik Varja
    • Rozman Salobir Martina
    • Šribar Ljudmila

    2000

    2001

    2002

    • Čakš Jože, Občinska matična knjižnica Šmarje pri Jelšah
    • Jug Janez, Osrednja družboslovna knjižnica Jožeta Goričarja, Ljubljana
    • Kovar Barbara, Mariborska knjižnica
    • Kuštrin Tušek Nataša, Šolski center, Nova Gorica
    • Društvo bibliotekarjev Celje

    2003

    • Leban Viljem, Knjižnica Cirila Kosmača Tolmin
    • Korošec Anica, Knjižnica Josipa Vošnjaka, Slovenska Bistrica
    • Krčmar Anka, Knjižnica Mozirje
    • Klemenčič Liljana, Knjižnica Ivana Potrča Ptuj
    • Univerzitetna knjižnica Maribor

    2005

    2007

    2009

    2011

    • Tilka Jamnik

    2012

    • Zlatka Rabzelj

    2014

    2015

    • Vesna Horžen, Združenje splošnih knjižnic

    2016