Išči

    Seznam prejemnikov Brownlowe medalje

    Seznam prejemnikov Brownlowe medalje.

    Seznam

    Leto Prejemnik Ekipa
    1924 Edward Greeves Geelong
    1925 Colin Watson St Kilda
    1926 Ivor Warne-Smith Melbourne
    1927 Syd Coventry Collingwood
    1928 Ivor Warne-Smith Melbourne
    1929 Albert Collier Collingwood
    1930 Stan Judkins Richmond
    Allan Hopkins Footscray
    Harry Collier Collingwood
    1931 Haydn Bunton Fitzroy
    1932 Haydn Bunton Fitzroy
    1933 Wilfred Smallhorn Fitzroy
    1934 Dick Reynolds Essendon
    1935 Haydn Bunton Fitzroy
    1936 Dinny Ryan Fitzroy
    1937 Dick Reynolds Essendon
    1938 Dick Reynolds Essendon
    1939 Marcus Whelan Collingwood
    1940 Des Fothergill Collingwood
    Herbie Matthews South Melbourne
    1941 Norman Ware Footscray
    1942-45 ni bila podeljena
    1946 Don Cordner Melbourne
    1947 Bert Deacon Carlton
    1948 Bill Morris Richmond
    1949 Ron Clegg South Melbourne
    Col Austen Hawthorn
    1950 Allan Ruthven Fitzroy
    1951 Bernie Smith Geelong
    1952 Roy Wright Richmond
    Bill Hutchinson Essendon
    1953 Bill Hutchinson Essendon
    1954 Roy Wright Richmond
    1955 Fred Goldsmith South Melbourne
    1956 Peter Box Footscray
    1957 Brian Gleeson St Kilda
    1958 Neil Roberts St Kilda
    1959 Bob Skilton South Melbourne
    1960 John Schultz Footscray
    1961 John James Carlton
    1962 Alistair Lord Geelong
    1963 Bob Skilton South Melbourne
    1964 Gordon Collis Carlton
    1965 Ian Stewart St Kilda
    Noel Teasdale North Melbourne
    1966 Ian Stewart St Kilda
    1967 Ross Smith St Kilda
    1968 Bob Skilton South Melbourne
    1969 Kevin Murray Fitzroy
    1970 Peter Bedford South Melbourne
    1971 Ian Stewart Richmond
    1972 Len Thompson Collingwood
    1973 Keith Greig North Melbourne
    1974 Keith Greig North Melbourne
    1975 Gary Dempsey Footscray
    1976 Graham Moss Essendon
    1977 Graeme Teasdale South Melbourne
    1978 Malcolm Blight North Melbourne
    1979 Peter Moore Collingwood
    1980 Kelvin Templeton Footscray
    1981 Barry Round South Melbourne
    Bernie Quinlan Fitzroy
    1982 Brian Wilson Melbourne
    1983 Ross Glendinning North Melbourne
    1984 Peter Moore Melbourne
    1985 Brad Hardie Footscray
    1986 Greg Williams Sydney
    Robert DiPierdomenico Hawthorn
    1987 Tony Lockett St Kilda
    John Platten Hawthorn
    1988 Gerard Healy Sydney
    1989 Paul Couch Geelong
    1990 Tony Liberatore Footscray
    1991 Jim Stynes Melbourne
    1992 Scott Wynd Footscray
    1993 Gavin Wanganeen Essendon
    1994 Greg Williams Carlton
    1995 Paul Kelly Sydney
    1996 James Hird Essendon
    Michael Voss Brisbane
    1997 Robert Harvey St Kilda
    1998 Robert Harvey St Kilda
    1999 Shane Crawford Hawthorn
    2000 Shane Woewodin Melbourne
    2001 Jason Akermanis Brisbane
    2002 Simon Black Brisbane
    2003 Nathan Buckley Collingwood
    Adam Goodes Sydney
    Mark Ricciuto Adelaide
    2004 Chris Judd West Coast
    2005 Ben Cousins West Coast