Išči

    Seznam slovenskih filmov

    Spominska plošča v Ljutomeru

    Seznam slovenskih filmov. Za obdobje pred razglasitvijo neodvisnosti 25. junija 1991 so našteti slovenski filmi, producirani v Jugoslaviji. Naslovi in datumi so v glavnem povzeti po vnosih v uradni bazi podatkov Slovenskega filmskega centra, ki se včasih razlikujejo od vnosov v drugih bazah podatkov o filmih (npr. IMDb).

    Vsebina

    Seznam

    Naslov Leto Režiser Glavne vloge Zvrst Opombe
    Razgled po Ljubljani
    (tudi Razgled Ljubljane ali Panorama Ljubljane)
    1898 Studio Lumière / kratki dokumentarni posnetki Velja za prvi film, posnet na ozemlju današnje Slovenije. Z ljubljanskega gradu prikazuje mesto jeseni 1898, ko je vanj prihajalo veliko ljudi zaradi potresa 1895. Dolg je bil okoli dve minuti in se ni ohranil.[1]
    Sejem v Ljutomeru
    Odhod z maše v Ljutomeru
    Na domačem vrtu
    1905 Karol Grossmann / kratki dokumentarni posnetki Prvi primeri slovenskega filma.[2]
    V kraljestvu Zlatoroga 1931 Janko Ravnik Joža Čop, Miha Potočnik, Franica Sodja, Herbert Drofenik igrano-dokumentarni film Prvi slovenski celovečerec.[2] Nemi film.
    Triglavske strmine 1932 Ferdo Delak Milka Badjura, Anton Danilo Cerar, Pavla Marinko, Miha Potočnik, Uroš Zupančič igrano-dokumentarni film Nemi film.
    O, Vrba 1945 Mario Foerster / dokumentarec
    Ljubljana pozdravlja osvoboditelje 1946 Mario Foerster / dokumentarec
    Na svoji zemlji 1948 France Štiglic Miro Kopač, Angela Rakar, Stane Sever vojni film Po noveli Očka Orel Cirila Kosmača. Prvi slovenski igrani celovečerec in prvi slovenski zvočni film;[3] nominiran za zlato palmo na filmskem festivalu v Cannesu 1949.[4]
    Trst 1951 France Štiglic Mira Bedenk, Angelo Benetelli, Sandro Bianchi drama
    Kekec 1951 Jože Gale Matija Barl, France Presetnik, Zdenka Logar, Frane Milčinski - Ježek mladinski pustolovski Po povesti Kekec nad samotnim breznom Josipa Vandota. Prvi slovenski mladinski film. Prvi slovenski film z mednarodno nagrado - zlatim levom za mladinski film na 16. beneškem filmskem festivalu.[5]
    Svet na Kajžarju 1952 France Štiglic Miro Kopač drama Po istoimenski povesti Ivana Potrča.
    Jara gospoda 1953 Bojan Stupica Bojan Stupica, Stane Sever, Mira Stupica zgodovinska drama Po istoimenski povesti Janka Kersnika.
    Vesna 1953 František Čáp Metka Gabrijelčič, Franek Trefalt, Jure Furlan, Janez Čuk, Elvira Kralj romantična komedija Prva slovenska komedija.
    Nadaljevanje Ne čakaj na maj.
    Trenutki odločitve 1955 František Čáp Stane Sever vojna drama Velika zlata arena za najboljši film na Puljskem festivalu.
    Tri zgodbe 1955 Jane Kavčič,
    France Kosmač,
    Igor Pretnar
    Stane Sever, Julka Starič, Bert Sotlar, Mira Sardoč omnibus
    Dolina miru 1956 France Štiglic Tugo Štiglic, Ewelyne Wohlfeiler, John Kitzmiller mladinska vojna drama Nagrada za najboljšega igralca (John Kitzmiller) in nominacija za zlato palmo na filmskem festivalu v Cannesu 1957[6]
    Ne čakaj na maj 1957 František Čáp Metka Gabrijelčič, Franek Trefalt, Elvira Kralj, Stane Sever romantična komedija Nadaljevanje filma Vesna.
    Dobro morje 1958 Mirko Grobler Janez Vrhovec, Stane Potokar drama
    Kala 1958 Krešimir Golik, Andrej Hieng Jure Doležal vojna drama/pustolovski Po istoimenski povesti Ivana Ribiča.
    Dobri stari pianino 1959 France Kosmač Frane Milčinski, Vida Kuhar vojna melodrama Po radijski igri Dobri stari pianino Franeta Milčinskega - Ježka.
    Tri četrtine sonca 1959 Jože Babič Arnold Tovornik, Bert Sotlar, Lojze Potokar drama
    Veselica 1960 Jože Babič Miha Baloh, Velimir Gjurin, Mira Sardoč romantična drama Po istoimenski noveli Bena Zupančiča.
    Akcija 1960 Jane Kavčič Lojze Rozman, Aleksander Valič, Stane Potokar, Arnold Tovornik vojni film
    X-25 javlja 1960 František Čap Dušan Janićijević, Tamara Miletić, Stevo Žigon, Angelca Hlebce vojna drama Po romanu Milana Nikolića.
    Nočni izlet 1961 Mirko Grobler Primož Rode, Špela Rozin drama
    Ples v dežju 1961 Boštjan Hladnik Miha Baloh, Duša Počkaj drama Po romanu Črni dnevi in beli dan Dominika Smoleta.
    Balada o trobenti in oblaku 1961 France Štiglic Lojze Potokar vojna drama Po istoimenskem romanu Cirila Kosmača.
    Velika zlata arena za najboljši film na Puljskem festivalu.
    Družinski dnevnik 1961 Jože Gale Stane Sever, Jurij Souček, Jože Zupan, Metka Bučar, Lojze Potokar, France Presetnik družinska komedija
    Ti loviš 1961 France Kosmač France Presetnik, Janez Čuk mladinski detektivski
    Minuta za umor 1962 Jane Kavčič Demeter Bitenc, Vanja Drach, Zlatko Madunič, Duša Počkaj, Lojze Rozman kriminalna drama
    Naš avto 1962 František Čáp Metka Bučar, Štefka Drolc, Janez Čuk, Aleksander Valič družinska komedija
    Peščeni grad 1962 Boštjan Hladnik Milena Dravić, Ali Raner, Ljubiša Samardžić drama
    Tistega lepega dne 1962 France Štiglic Bert Sotlar, Marija Šeme, Duša Počkaj komedija Po istoimenski noveli Cirila Kosmača.
    Srečno, Kekec! 1963 Jože Gale Velimir Gjurin, Marin Mele, Ruša Bojc mladinski pustolovski Prvi slovenski barvni film.[7] Po povesti Kekec na volčji sledi Josipa Vandota.
    Samorastniki 1963 Igor Pretnar Rudi Kosmač, Majda Potokar zgodovinska drama Po noveli Samorastniki Prežihovega Voranca
    Ne joči, Peter 1964 France Štiglic Lojze Rozman, Bert Sotlar, Majda Potokar, Zlatko Šugman, Bogdan Lubej vojni film/
    mladinski pustolovski
    Zarota 1964 Franci Križaj Štefka Drolc, Duša Počkaj, Vladimir Skrbinšek drama Po dramski igri Dialogi Primoža Kozaka.
    Lažnivka 1965 Igor Pretnar Majda Potokar, Bata Živojinović drama
    Lucija 1965 France Kosmač Alenka Vipotnik drama Po povesti Strici Frana Saleškega Finžgarja.
    Po isti poti se ne vračaj 1965 Jože Babič Davor Antolić, Ljubiša Samardžić, Jože Zupan drama
    Amandus 1966 France Štiglic Boris Kralj, Kristijan Muck, Miha Baloh, Sandi Krošl, Anka Zupanc zgodovinska drama Po istoimenski noveli Ivana Tavčarja.
    Grajski biki 1967 Jože Pogačnik Nikola-Kole Angelovski, Maks Bajc, Miha Baloh, Polde Bibič, Hana Brejchová, Olivera Markovič drama
    Na papirnatih avionih 1967 Matjaž Klopčič Polde Bibič, Mirko Bogataj, Štefka Drolc drama
    Nevidni bataljon 1967 Jane Kavčič Janez Škof, Metka Bučar, Lojze Rozman, Demeter Bitenc, Miha Baloh vojni film/
    mladinski pustolovski
    Zgodba, ki je ni 1967 Matjaž Klopčič Polde Bibič, Mirko Bogataj, Vinko Hrastelj, Milena Dravić drama
    Kekčeve ukane 1968 Jože Gale Zlatko Krasnič, Boris Ivanovski, Jasna Krofak, Milorad Radovič, Polde Bibič mladinski pustolovski Po motivih Josipa Vandota.
    Sončni krik 1968 Boštjan Hladnik Bojan Mark, Vinko Hrastelj, Zvone Šedlbauer, Angelca Hlebce, Marjana Brecelj, Demeter Bitenc akcijska komedija
    Peta zaseda 1968 France Kosmač Tone Gogala, Boris Cavazza vojni film
    Sedmina 1969 Matjaž Klopčič Rade Šerbedžija, Snežana Nikšić, Milena Dravić vojni film Po romanu Sedmina Bena Zupančiča.
    Onkraj 1970 Jože Gale Janez Škof, Ivica Vidović, Jasna Andronja, Jože Zupan, Janez Eržen drama
    Oxygen 1970 Matjaž Klopčič Stevo Žigon, Dušica Žegarac, Dare Ulaga drama
    Rdeče klasje 1970 Živojin Pavlović Rade Šerbedžija, Majda Potokar, Majda Grbac drama Po romanu Na kmetih (1954) Ivana Potrča.
    Velika zlata arena za najboljši film na Puljskem festivalu.
    Maškarada 1971 Boštjan Hladnik Vida Jerman, Miha Baloh, Igor Galo erotična drama Označen za pornografijo in močno cenzuriran ob izidu; integralna verzija je bila prvič predvajana šele leta 1982[8]
    Mrtva ladja 1971 Rajko Ranfl Franc Uršič, Polde Bibič romantični/grozljivka
    Na klancu 1971 Vojko Duletič Štefka Drolc, Tone Kuntner drama Po romanu Na klancu Ivana Cankarja.
    Poslednja postaja 1971 Jože Babič Polde Bibič, Majda Potokar, Arnold Tovornik drama
    Ko pride lev 1972 Boštjan Hladnik Marko Simčič, Milena Dravić, Marina Urbanc romantična komedija
    Begunec 1973 Jane Kavčič Janez Albreht, Danilo Bezlaj, Polde Bibič vojna drama
    Cvetje v jeseni 1973 Matjaž Klopčič Polde Bibič, Milena Zupančič romantična melodrama Po povesti Cvetje v jeseni Ivana Tavčarja.
    Film je v resnici povzetek istoimenske miniserije. Leta 2012 so film restavrirali in digitalizirali.
    Let mrtve ptice 1973 Živojin Pavlović Jožica Avbelj, Polde Bibič, Tone Gogala drama
    Ljubezen na odoru 1973 Vojko Duletič Metka Franko, Iztok Jereb, Aleksander Valič romantična drama Po istoimenski noveli Prežihovega Voranca.
    Pastirci 1973 France Štiglic Bogo Ropotar, Ksenija Sinur, Miha Levstek, Andrej Čevka mladinska drama Po mladinski povesti Pastirci Franceta Bevka.
    Pomladni veter 1974 Rajko Ranfl Mira Nikolić, Marinko Šebez romantični film
    Strah 1974 Matjaž Klopčič Ljuba Tadić, Milena Zupančič, Ivo Ban, Polde Bibič drama
    Mama umrla stop 1974 Andrej Stojan Angela Janko-Jenčič, Vida Juvan, Polde Bibič tragikomedija Po scenariju Toneta Partljiča.
    Čudoviti prah 1975 Milan Ljubić Ljubiša Samardžić, Silvo Božič vojna drama Po istoimenskem romanu Vjekoslava Kaleba.
    Med strahom in dolžnostjo 1975 Vojko Duletič Demeter Bitenc, Marjeta Gregorač, Angelca Hlebce vojna drama Po istoimenskem romanu Karla Grabeljška.
    Povest o dobrih ljudeh 1975 France Štiglic Olga Kacjan, Bata Živojinović, Karel Pogorelec, Elvira Kralj melodrama Po istoimenski povesti Miška Kranjca.
    Bele trave 1976 Boštjan Hladnik Marina Urbanc, Polde Bibič, Ljubiša Samardžić, Barbara Jakopič, Dare Valič drama
    Idealist 1976 Igor Pretnar Radko Polič, Milena Zupančič drama Po romanu Martin Kačur Ivana Cankarja.
    Velika zlata arena za najboljši film na Puljskem festivalu.
    Vdovstvo Karoline Žašler 1976 Matjaž Klopčič Milena Zupančič, Zlatko Šugman, Polde Bibič drama Nominiran za zlatega medveda na berlinskem filmskem festivalu.[9]
    O težavah s Kalmanovim truplom in neprimerni ljubezni med Frančekom in Gelo 1977 Andrej Stojan Peter Ternovšek tragikomedija Po scenariju Toneta Partljiča.
    Sreča na vrvici 1977 Jane Kavčič Matjaž Gruden, Nino de Gleria, Vesna Jevnikar mladinski film Po mladinski povesti Teci, teci kuža moj Vitana Mala.
    To so gadi 1977 Jože Bevc Bert Sotlar, Dare Valič, Majda Potokar komedija
    Ko zorijo jagode 1978 Rajko Ranfl Irena Kranjc, Roman Goršič, Metod Pevec mladinski romantični film Po istoimenskem mladinskem romanu Branke Jurca
    Praznovanje pomladi 1978 France Štiglic Zvone Agrež, Zvezdana Mlakar, Radko Polič zgodovinska drama
    Draga moja Iza 1979 Vojko Duletič Zvone Hribar, Judita Zidar drama Po istoimenskem romanu Iva Zormana.
    Iskanja 1979 Matjaž Klopčič Boris Cavazza, Boris Juh drama Po romanu S poti Izidorja Cankarja.
    Krč 1979 Božo Šprajc Teja Glažar, Milena Zupančič, Ivo Ban drama
    Ubij me nežno 1979 Boštjan Hladnik Duša Počkaj, Janez Starina, Miranda Caharija, Igor Samobor, Marina Urbanc erotična drama/triler
    Nasvidenje v naslednji vojni 1980 Živojin Pavlović Metod Pevec, Hans Christian Blech vojna drama Po romanu Menuet za kitaro Vitomila Zupana.
    Prestop 1980 Matija Milčinski Mirko Bogataj drama
    Splav meduze 1980 Karpo Godina Olga Kacjan, Vladislava Milosavljević, Boris Komnenić drama
    Krizno obdobje 1981 Franci Slak Ana Avbar, Roberto Batelli, Peter Božič drama
    Boj na požiralniku 1982 Janez Drozg Bert Sotlar, Jerca Mrzel socialna drama Po istoimenski noveli Prežihovega Voranca.
    Deseti brat 1982 Vojko Duletič Matjaž Višnar, Jana Habjan, Radko Polič zgodovinska drama Po romanu Deseti brat Josipa Jurčiča.
    Pustota 1982 Jože Gale Boris Juh, Lojze Rozman, Ivanka Mežan zgodovinska drama Po istoimenskem romanu Vladimirja Kavčiča.
    Razseljena oseba 1982 Marjan Ciglič Matjaž Višnar, Ivo Ban drama
    Rdeči boogie ali Kaj ti je deklica 1982 Karpo Godina Boris Cavazza, Ivo Ban, Jožef Ropoša drama
    Učna leta izumitelja Polža 1982 Jane Kavčič Miha Petrovčič, Tanja Vrenk, Bogdan Zupan mladinska komedija
    Dih 1983 Božo Šprajc Draga Potočnjak, Ivo Ban, Faruk Begolli melodrama/triler
    Eva 1983 Franci Slak Miranda Caharija drama
    Trije prispevki k slovenski blaznosti 1983 Boris Jurjaševič,
    Žare Lužnik,
    Mitja Milavec
    Peter Boštjančič, Štefka Drolc, Simona Gruden, Vladislava Milosavljević, Desa Muck, Radko Polič, Majda Potokar omnibus/triler
    Opre Roma - Pamet v roke, ko boš v drugo ustvarjal svet 1983 Filip Robar Dorin / dokumentarni film
    Pasja pot 1983 Janez Drozg Polde Bibič socialna drama Po noveli Dvojčka Prežihovega Voranca.
    Dediščina 1984 Matjaž Klopčič Ivo Ban, Majda Potokar drama
    Nobeno sonce 1984 Jane Kavčič Vesna Jevnikar, Matjaž Arsenjuk, Rudolf Čamernik, Evgen Car romantična najstniška melodrama
    Leta odločitve 1984 Boštjan Vrhovec Boris Ostan, Boris Cavazza, Damjana Černe drama
    Ljubezen 1984 Rajko Ranfl Rok Bogataj, Vesna Jevnikar, Bernarda Gašperčič vojna drama/erotični Po istoimenskem romanu Marjana Rožanca.
    Veselo gostivanje 1984 France Štiglic Danilo Benedičič, Polde Bibič, Igor Samobor romantična drama Po poglavju iz romana Strici so mi povedali Miška Kranjca. Po celem romanu posneta istoimenska TV nadaljevanka.
    Butnskala 1985 Franci Slak Emil Filipčič, Marko Derganc, Janez Hočevar groteskna komedija/parodija Po istoimenski radijski igri Emila Filipčiča in Marka Derganca.
    Christophoros 1985 Andrej Mlakar Milena Zupančič, Radko Polič, Boris Juh drama
    Doktor 1985 Vojko Duletič Slavko Cerjak zgodovinska drama Po istoimenskem romanu Janeza Vipotnika.
    Naš človek 1985 Jože Pogačnik Boris Juh drama
    Ovni in mamuti 1985 Filip Robar Dorin Božidar Bunjevac, Marko Derganc, Blaž Ogorevc, Slavko Štimac, Zlatko Zajc socialna drama/satira Glavna nagrada na Mednarodnem filmskem festivalu Mannheim-Heidelberg[10]
    Čas brez pravljic 1986 Boštjan Hladnik Bernarda Gašperčič, Boris Kerč, Damjan Koren, Boštjan Omerza, Ana Pretnar mladinska vojna melodrama Po istoimenski mladinski povesti Boruta Pečarja.
    Heretik 1986 Andrej Stojan Polde Bibič, Lidija Jenko, Janez Albreht, Borut Alujevič, Ivo Ban zgodovinska drama
    Kormoran 1986 Anton Tomašič Boris Cavazza drama
    Poletje v školjki 1986 Tugo Štiglic David Sluga, Kaja Štiglic, Boris Kralj, Dare Valič, Majda Potokar, Jure Sotlar, Marjana Karner mladinski pustolovski Po mladinski povesti Ime mi je Tomaž Vitana Mala. Zlati Grifin na mednarodnem festivalu mladinskega filma v Giffoniju.[11]
    Usodni telefon 1986 Damjan Kozole Vinci Vogue Anžlovar, Miran Šušteršič drama neodvisni film
    Čisto pravi gusar 1987 Anton Tomašič Janez Albreht, Ivo Ban, Rok Bogataj, Janez Hočevar mladinski pustolovski
    Hudodelci 1987 Franci Slak Mario Šelih, Anja Rupel, Bata Živojinović, Rade Šerbedžija, Elizabeth Spender drama Po romanu Hudodelci Marjana Rožanca.
    Ljubezen nam je vsem v pogubo 1987 Jože Gale Jožica Avbelj, Marija Benko, Boris Cavazza zgodovinska romantična drama Po povesti V Zali Ivana Tavčarja.
    Posnet tudi kot miniserija z enakim naslovom.
    Ljubezni Blanke Kolak 1987 Boris Jurjaševič Mira Furlan, Mustafa Nadarević, Peter Boštjančič drama
    Moj ata, socialistični kulak 1987 Matjaž Klopčič Polde Bibič, Milena Zupančič, Ivo Ban tragikomedija Po istoimenski gledališki igri Toneta Partljiča.
    Živela svoboda 1987 Rajko Ranfl Danilo Benedičič, Demeter Bitenc, Ranko Gučevac, Boris Juh, Boris Kralj, Andrej Kurent drama/komedija Po romanu Kako se je naša dolina privadila svobodi Miloša Mikelna.
    Maja in vesoljček 1988 Jane Kavčič Dario Ajdovec, Ana Papež mladinski znanstveno-fantastični
    Odpadnik 1988 Božo Šprajc Ivo Ban, Janez Hočevar drama/triler
    Poletje v školjki 2 1988 Tugo Štiglic David Sluga, Kaja Štiglic, Dare Valič, Boris Kralj, Mila Kačič mladinski film Nadaljevanje filma Poletje v školjki.
    P. S. (Post scriptum) 1988 Marcel Buh,
    Boštjan Hladnik,
    Andrej Stojan
    Stevo Žigon, Boštjan Hladnik, Jean-Claude Bernardet omnibus
    Remington 1988 Damjan Kozole Mario Šelih, Lara Bohinc, Rasim Softić drama
    Coprnica Zofka 1989 Matija Milčinski Svetlana Makarovič, Ljerka Belak, Janez Bončina Benč (glasovi) lutkovni film Po pravljici Coprnica Zofka Svetlane Makarovič.
    Prvi slovenski celovečerni lutkovni film.
    Kavarna Astoria 1989 Jože Pogačnik Janez Hočevar, Lidija Kozlovič, Branko Šturbej drama
    Nekdo drug 1989 Boštjan Vrhovec Marko Mlačnik, Barbara Lapajne, Gojmir Lešnjak drama
    Pod sinjim nebom 1989 Dušan Prebil Matija Barl, Peter Zobec, Anton Marti, Boštjan Hladnik, Andrej Žigon komedija TV film
    Trinajstica 1989 Anton Tomašič Boris Cavazza, Olga Kacjan, Mirjam Korbar, Barbara Lapajne, Gojmir Lešnjak, Marija Lojk kriminalka/komedija TV film
    Črna orhideja 1990 Matjaž Klopčič Mirjam Korbar, Igor Samobor, Alojz Svete, Matjaž Tribušon drama TV film. Po istoimenski noveli Edvarda Kocbeka
    Decembrski dež 1990 Božo Šprajc Ljerka Belak, Danilo Benedičič, Demeter Bitenc romantična drama
    Do konca in naprej 1990 Jure Pervanje Matjaž Tribušon, Janez Hočevar kriminalka/komedija
    Umetni raj 1990 Karpo Godina Jürgen Morche, Vlado Novak, Dragana Mrkić biografska drama
    Veter v mreži 1990 Filip Robar Dorin Milan Štefe, Robert Prebil, Ludvik Bagari, Boris Kralj, Branko Šturbej, Primož Ekart, Renato Jenček, ... drama Po romanu Novo mesto Mirana Jarca, pričevanju Marjana Mušiča ter pesmih, pismih, dnevnikih in refleksijah mnogih. Nagrada prešernovega sklada 1990.
    Ječarji 1991 Marjan Ciglič Jože Babič, Ivo Ban, Danilo Benedičič znanstvenofantastična distopična kriminalka
    Ljubezen po kranjsko 1991 Janez Drozg Marjan Hlastec, Angelca Hlebce, Vesna Lubej, Radko Polič, Milena Zupančič romantična komedija/drama Po istoimenski povesti Janeza Zupana.
    Operacija Cartier 1991 Miran Zupanič Faruk Begolli, Haris Burina, Borut Veselko črna komedija TV film. Po romanu Drobtinice Mihe Mazzinija.
    Primer Feliks Langus ali Kako ujeti svobodo 1991 Anton Tomašič Boris Cavazza, Vlado Novak, Barbara Lapajne Predin, Silva Čušin, Aleš Valič črna komedija TV film
    Babica gre na jug 1992 Vinci Vogue Anžlovar Majolka Šuklje, Bojan Emeršič, Nataša Matjašec komična drama neodvisni film. Prvi hit samostojne Slovenije.
    Gospodična Mary 1992 Matjaž Klopčič Maruša Oblak, Boris Cavazza, Bojan Emeršič, Rastko Krošl drama TV film
    Srčna dama 1992 Boris Jurjaševič Svetozar Cvetković, Vladislava Milosavljević triler
    Triangel 1992 Jure Pervanje Iztok Ajdič, Boris Cavazza, Damijan Cavazza komedija
    Kdo bo koga 1993 Igor Šmid Majda Potokar, Danilo Benedičič, Roman Končar, Jernej Šugman komedija
    Ko zaprem oči 1993 Franci Slak Petra Govc, Mario Šelih kriminalka/romantični/triler Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 66. podelitvi oskarjev.
    Morana 1993 Aleš Verbič Tanja Dimitrievska, Damjana Grašič, Urška Hlebec, Iztok Jereb, Zoran More, Pavle Ravnohrib, Nataša Tič Ralijan, Borut Veselko, Branko Završan, Vojko Zidar grozljivka/triler Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 67. podelitvi oskarjev.
    Oko za oko 1993 Vinci Vogue Anžlovar Claire Forlani, Jim Metzler akcijska romantična drama omejena distribucija v Sloveniji l. 1994
    Predsednik 1993 Anton Tomašič Boris Cavazza, Vlado Novak, Marijana Brecelj, Branko Završan komedija/satira TV film
    Zrakoplov 1993 Jure Pervanje Gojmir Lešnjak, Janez Škof, Alojz Svete drama
    Halgato 1994 Andrej Mlakar Jože Kramberger, Vlado Kreslin, Mirjam Korbar drama Po romanu Namesto koga roža cveti Ferija Lainščka.
    Hči mestnega sodnika 1994 Andrej Stojan Tanja Ribič, Roman Končar zgodovinska drama Po istoimenski povesti Josipa Jurčiča.
    Tantadruj 1994 Tugo Štiglic Aljoša Ternovšek, Roman Končar, Polde Bibič melodrama TV film. Po noveli Tantadruj Cirila Kosmača.
    Rabljeva freska 1995 Anton Tomašič Roman Končar, Igor Samobor, Lučka Počkaj, Dare Valič, Lojze Rozman grozljivka/drama
    Radio.doc 1995 Miran Zupanič Nataša Matjašec, Lojze Rozman, Andrej Kurent drama TV film
    Striptih 1995 Filip Robar Dorin Barbara Babič, Alenka Tetičkovič, Juna Ornik, Vlado Novak, Peter Musevski drama TV film po treh kratkih zgodbah Andreja Blatnika, Blaža Ogorevca in Marijana Pušavca.
    Carmen 1996 Metod Pevec Nataša Barbara Gračner, Sebastijan Cavazza drama Po istoimenskem romanu Metoda Pevca.
    Čamčatka 1996 Mitja Novljan Sebastijan Cavazza, Tina Gorenjak drama TV film. Po povesti Melitta Ivana Cankarja.
    Felix 1996 Božo Šprajc Feliks Žnidarčič, Milena Zupančič vojna mladinska drama ni bil v redni distribuciji in velja za izgubljenega. Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 69. podelitvi oskarjev.
    Junaki petega razreda 1996 Boris Jurjaševič Vlado Novak, Sebastjan Šoba, Lena Andrenšek, Ivi Švegovič, Peter Boštjančič, Tanja Ribič mladinski pustolovsko/detektivski
    Peter in Petra 1996 Franc Arko Borut Veselko, Polde Bibič, Marko Okorn, Sebastjan Šoba mladinska komedija
    Spomini mame Manke 1996 Sašo Đukić Sašo Đukić, Franci Kek, Jani Muhič, Rudolf Škof, Jerica Pezdič, Rok Jožef komedija neodvisni film
    Ekspres, ekspres 1997 Igor Šterk Gregor Baković, Barbara Cerar drama
    Herzog 1997 Mitja Milavec Boris Cavazza, Nataša Barbara Gračner, Janez Hočevar - Rifle ljubezenska melodrama
    Milice 1997 Sašo Đukić Sašo Djukič, Franci Kek, Jani Muhič, Rok Jožef, Petra Škerlj, Sebastijan Ajdišek komedija neodvisni film
    Nebo gori modro 1997 Jure Pervanje Maša Derganc, Miha Arh, Metod Pevec, Barbara Lapajne Predin, Janez Hočevar drama TV film
    Outsider 1997 Andrej Košak Davor Janjić, Nina Ivanič drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 70. podelitvi oskarjev.
    Staro in novo 1997 Neven Korda Andrič, Zemira Alajbegović Pečovnik / eksperimentalni dokumentarni video
    Steber 1997 Matjaž Fistravec Borut Veselko, Mirjam Korbar gorniška drama TV film
    Stereotip 1997 Damjan Kozole Robert Pešut - Magnifico, Tina Gorenjak drama
    Moj prijatelj Arnold 1997 Boris Jurjaševič Blaž Novak, Nataša Barbara Gračner, Bojan Emeršič, Sanja Ogrin, Pavle Ravnohrib mladinski detektivski kratki igrani film
    Triptih Agate Schwarzkobler 1997 Matjaž Klopčič Nataša Barbara Gračner drama TV film. Po istoimenskem romanu Rudija Šeliga.
    Vrtoglavi ptič 1997 Sašo Podgoršek Maja Delak, Mala Kline, Kathleen Reynolds, Claudia de Serpa Soares, Jordi Casanovas Sempere, Antoine Lubach kratki eksperimentalni plesni film najboljši film na Slovenskem filmskem maratonu 1997
    Blues za Saro 1998 Boris Jurjaševič Bojan Emeršič, Nataša Barbara Gračner, Metka Trdin, Ljubiša Samardžić detektivska komedija
    Brezno 1998 Igor Šmid Peter Boštjančič, Bojan Emeršič, Barbara Jakopič, Darja Reichman, Zlatko Šugman, Maja Gal Štromar drama
    Pet majskih dni 1998 Franci Slak Uroš Potočnik, Pavle Ravnohrib, Slavko Cerjak, Dare Valič drama TV film
    Patriot 1999 Tugo Štiglic Roman Končar, Branko Završan, Tanja Dimitrijevska akcijski triler
    Socializacija bika? 1999 Zvonko Čoh, Milan Erič / animirana zf komedija Prvi slovenski animirani celovečerni film.[12]
    vesna za najboljši slovenski film.
    Temni angeli usode 1999 Sašo Podgoršek Matjaž Pegam, Jože Pegam, Goran Šalamon, Bojan Fifnja, Nikola Sekulovič drama
    V leru 1999 Janez Burger Matjaž Javšnik komedija vesna za najboljši slovenski film.
    Mokuš 2000 Andrej Mlakar Dario Varga, Ludik Bagari, Nataša Tič Ralijan drama Po romanu Ki jo je megla prinesla Ferija Lainščka.
    Jebiga 2000 Miha Hočevar Polona Juh, Matej Družnik, David Furlan komedija
    Nepopisan list 2000 Jane Kavčič Jan Grilanc, Iva Štefančič, Tanja Ribič mladinska melodrama
    Nuba: čisti ljudje 2000 Tomo Križnar,
    Maja Weiss
    / dokumentarec Po romanu Nuba: čisti ljudje Toma Križnarja.
    Porno film 2000 Damjan Kozole Matjaž Latin, Primož Petkovšek drama vesna za najboljši slovenski film.
    V petek zvečer 2000 Danijel Sraka Primož Rokavc, Katarina Čas, Primož Preksavec, Tina Cvek, Tadej Čapeljnik, Manja Plešnar, Jernej Kuntner komedija neodvisni film
    Barabe! 2001 Miran Zupanič Marko Mandič, Katarina Stegnar drama
    Kruh in mleko 2001 Jan Cvitkovič Peter Musevski, Sonja Savić, Tadej Troha družinska socialna drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 74. podelitvi oskarjev; zlati lev prihodnosti na 58. beneškem filmskem festivalu.[13]
    Poker 2001 Vinci Vogue Anžlovar Borut Veselko, Urša Božič, Roberto Magnifico, Pavle Ravnohrib drama
    Oda Prešernu 2001 Martin Srebotnjak Martin Srebotnjak, Barbara Cerar, Brane Grubar, Gašper Tič komedija
    Sladke sanje 2001 Sašo Podgoršek Janko Mandič, Veronika Drolc, Iva Zupančič, Josef Nadj, Marinka Štern, Jože Horvat, Iva Babič, Luka Tratnik, Ana Troha drama Nagrada Mednarodne federacije filmskih kritikov (FIPRESCI) na mednarodnem filmskem festivalu v Festroii 2002.[14]
    vesna za najboljši slovenski film.
    Dvojne počitnice 2001 Tugo Štiglic Štefka Drolc, Roman Končar, Jernej Kuntner, Marko Okorn, Radko Polič mladinska komedija Po kratki prozi Dvojne počitnice Braneta Dolinarja.
    Šifra: skrita kamera 2001 Miha Čelar Matjaž Javšnik, Sebastjan Baus, Veronika Miketič, Mojca Pačnik, Lojze Klemenc, David Eascorza kratki ljubezenski film neodvisni film
    Zadnja večerja 2001 Vojko Anzeljc Drago Milinović, Matjaž Javšnik, Aleksandra Balmazović romantična komedija
    Amir - šerif iz Nurića 2002 Miha Čelar Uroš Fürst, Marko Miladinovič, Velimir Bata Živojinović, Magdalena Kropiunig, Aleksandra Balmazović drama neodvisni film. naslov tudi Amir.
    (A)torzija 2002 Stefan Arsenijević Davor Janjić, Amir Glamočak, Emina Muftić, Mirjana Šajinović kratki film Zlati medved za najboljši kratki film,
    nominacija za oskarja za najboljši kratki film.
    Ljubljana 2002 Igor Šterk Gregor Zorc, Tjaša Železnik, Jaka Ivanc drama
    Na svoji Vesni 2002 Sašo Đukić Sašo Djukič, Franci Kek, Jani Muhič komedija neodvisni film
    Pozabljeni zaklad 2002 Tugo Štiglic Tadej Pišek, Aleš Šubic, Nino Koritnik, Žiga Zver, Katja Šivic, Jošt Žerjav, Miha Ribarič, Tamara Goričanec, Roman Končar mladinska pustolovska komedija Po istoimenski mladiski povesti Ivana Sivca.
    Slepa pega 2002 Hanna Slak Manca Dorrer, Kolja Saksida, Silva Čušin, Uroš Fürst, Jožica Avbelj, Dare Jolič, Lotos Vincenc Šparovec drama
    Šelestenje 2002 Janez Lapajne Barbara Cerar, Rok Vihar, Gregor Zorc, Maša Derganc, Mateja Koležnik drama vesna za najboljši slovenski film.
    Varuh meje 2002 Maja Weiss Iva Krajnc, Tanja Potočnik, Pia Zemljič, Jonas Žnidaršič drama
    Zgodba gospoda P. F. 2002 Karpo Godina Peter Florjančič dokumentarec
    Zvenenje v glavi 2002 Andrej Košak Jernej Šugman drama Po istoimenskem romanu Draga Jančarja.
    Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 75. podelitvi oskarjev.
    Kajmak in marmelada 2003 Branko Đurić Branko Đurić, Tanja Ribič, Dragan Bjelogrlić komedija
    Kdo se boji Jerryja Springerja 2003 Leo Spai Linda Šimič, Miha Ark, Maja Merljak, Samo Jakoš, Ivo Godnič drama neodvisni film
    Na planincah
    2003 Miha Hočevar Filip Đurić, Saša Tabaković komedija/melodrama
    Peterka: leto odločitve 2003 Vlado Škafar Primož Peterka dokumentarni film
    Pesnikov portret z dvojnikom 2003 Franci Slak Pavle Ravnohrib, Jožica Avbelj, Ludvik Bagari, Ivo Ban biografski film
    Pod njenim oknom 2003 Metod Pevec Polona Juh, Marijana Brecelj, Saša Tabaković, Robert Prebil, Zlatko Šugman romantična drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 77. podelitvi oskarjev.
    Rezervni deli 2003 Damjan Kozole Aljoša Kovačič drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 76. podelitvi oskarjev.
    vesna za najboljši slovenski film.
    Delo osvobaja 2004 Damjan Kozole Peter Musevski, Nataša Barbara Gračner drama
    Dergi in Roza: V kraljestvu svizca 2004 Boris Jurjaševič Marko Derganc, Magdalena Kropiunig, Andrej Rozman - Roza, Bojan Emeršič, Jernej Šugman komedija neodvisni film
    Predmestje 2004 Vinko Möderndorfer Renato Jenček, Peter Musevski, Jernej Šugman drama Po istoimenskem romanu Vinka Möderndorferja.
    Ruševine 2004 Janez Burger Nataša Matjašec, Matjaž Tribušon drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 78. podelitvi oskarjev.
    vesna za najboljši slovenski film.
    Ljubljana je ljubljena 2005 Matjaž Klopčič Ivo Ban, Polde Bibič, Barbara Cerar, Slavko Cerjak, Nataša Barbara Gračner romantična vojna drama Posvečen stoti obletnici slovenskega filma, 60. obletnici osvoboditve Ljubljane in Rudiju Šeligi.
    Tu pa tam 2005 Mitja Okorn Klemen Bučan, Miki Bubulj, Toni Cahunek, Adnan Omerović mladinski/kriminalka/komedija neodvisni film
    Uglaševanje 2005 Igor Šterk Peter Musevski, Nataša Burger drama Glavna nagrada na Mednarodnem filmskem festivalu Mannheim-Heidelberg[15]
    Življenje kot v filmu 2005 Špela Kuclar Neja Brglez, Tjaša Razdevšek, Nataša Barbara Gračner, Vojko Zidar, Ksenija Mišić, Akira Hasegawa mladinski film Po istoimenskem romanu Nejke Omahen.
    Odgrobadogroba 2005 Jan Cvitkovič Gregor Baković, Drago Milinović, Sonja Savić, Mojca Fatur črna komedija Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 79. podelitvi oskarjev.
    vesna za najboljši slovenski film.
    Desperado tonic 2005 Hanna Slak,
    Zoran Živulović,
    Varja Močnik,
    Boris Petkovič
    Ivan Volarič - Feo, Radoš Bolčina, Peter Musevski omnibus
    Norega se metek ogne 2005 Mitja Novljan Uroš Potočnik, Petra Zupan, Ludvik Bagari komedija neodvisni film
    Slepilo 2005 Jan Bilodjerič Dejan Lendvaj, Kaja Bilodjerič, Samo Rumež drama neodvisni film
    Kratki stiki 2006 Janez Lapajne Tjaša Železnik, Gregor Zorc, Jernej Šugman, Sebastijan Cavazza, Boris Cavazza, Maša Derganc, Primož Ekart drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 80. podelitvi oskarjev.
    vesna za najboljši slovenski film.
    Noč 2006 Miha Knific Naida Raimova, Henrik Walgeborg, Christina Luoma drama
    Tea 2006 Hanna Slak Nikolaj Burger, Pina Bitenc fantazija
    Estrellita - Pesem za domov 2007 Metod Pevec Silva Čušin, Tadej Troha drama
    Instalacija ljubezni 2007 Maja Weiss Bernarda Oman, Igor Samobor, Desa Muck, Andrej Rozman Roza romantična drama
    L ... kot ljubezen 2007 Janja Glogovac Lucija Šerbedžija, Labina Mitevska, Davor Janjić kriminalna romantična drama
    Otroci s Petrička 2007 Miran Zupanič / dokumentarec vesna za najboljši slovenski film.
    Petelinji zajtrk 2007 Marko Naberšnik Primož Bezjak, Vlado Novak, Pia Zemljič romantična komedija Po romanu Petelinji zajtrk Ferija Lainščka.
    Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 81. podelitvi oskarjev.
    Dar Fur - Vojna za vodo 2008 Tomo Križnar,
    Maja Weiss
    / dokumentarec
    Hit poletja 2008 Metod Pevec Ula Furlan, Primož Bezjak drama Po istoimenskem romanu Ferija Lainščka.
    Lajf 2008 Vito Taufer Tjaša Železnik drama
    Traktor, ljubezen in rock'n'roll 2008 Branko Đurić Tanja Ribič, Branko Đurić komična drama Po romanu Vankoštanc Ferija Lainščka.
    Morje v času mrka 2008 Jure Pervanje Boris Cavazza drama Po istoimenskem romanu Mateja Dolenca.
    Nikoli nisva šla v Benetke 2008 Blaž Kutin Aljoša Ternovšek, Iva Krajnc, Peter Ternovšek, Tadej Toš drama
    Pokrajina št. 2 2008 Vinko Möderndorfer Marko Mandić, Janez Hočevar, Slobodan Ćustić kriminalka Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 82. podelitvi oskarjev.
    vesna za najboljši slovenski film.
    Prehod 2008 Boris Palčič Jure Ivanušič, Iva Krajnc, Anita Kravos psihološki triler
    Realnost 2008 Dafne Jemeršić Simon Tanšek, Slavko Škvorc, Filip Šovagović komedija
    Videvanja Van Gogha 2008 Mladen Jernejec Maja Gal Štromar, Brane Grubar, Barbara Denžič drama
    Za konec časa 2008 Ema Kugler Igor Samobor, Marko Mandič, Maja Delak drama
    Za vedno 2008 Damjan Kozole Marjuta Slamič, Dejan Spasić, Peter Musevski drama
    Vampir z Gorjancev 2008 Vinci Vogue Anžlovar Sebastian Cavazza, Inti Šraj, Vlado Novak drama Po istoimenski povesti Mateja Dolenca
    9:06 2009 Igor Šterk Igor Samobor, Silva Čušin triler Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 83. podelitvi oskarjev.
    vesna za najboljši slovenski film.
    Distorzija 2009 Miha Hočevar Žan Perko, Jure Dolamič, Jani Vrhovnik mladinska drama Po istoimenskem romanu Dušana Dima.
    Gola resnica 2009 Vojko Anzeljc Artur Štern, Jasmina Ržen, Danilo Türk, Alojz Peterle, Mitja Gaspari komični dokumentarec
    Korpus krispi 2009 Vitomir Kaučič Mario Belovič, Marko Mehtsun, Nataša Bavec grozljivka neodvisni film
    Osebna prtljaga 2009 Janez Lapajne Klemen Slakonja, Nataša Barbara Gračner, Branko Završan, Boris Cavazza, Nina Rakovec drama
    Prihod domov 2009 Rahela Jagrič Rosie Taylor, Adrian Bouchet, Holly Clarck, Beth Kelly, Brownen Pounds, Louie Phillips, Nigel Croftadams, Andrew Bolton, Elisabeth Jee kratki igrani film Prvi slovenski 3D film.
    Slovenka 2009 Damjan Kozole Nina Ivanišin, Peter Musevski, Primož Pirnat, Maruša Kink, Uroš Fürst drama
    Skriti spomin Angele Vode 2009 Maja Weiss Silva Čušin, Mojca Fatur, Aliash Tepina biografska drama Po avtobiografskem romanu Skriti spomin Angele Vode.
    Trst je naš! 2009 Žiga Virc Gojmir Lešnjak, Anja Drnovšek, Silva Čušin, Dario Varga satirična drama kratki igrani film
    Ukrivljanje prihodnosti 2009 Andraž Jerič Luka Marčetič, Lana Semečnik, Niko Zagode, Elvis Halilović, Leon Vovk, Branka Drk, Peter Rebernik, Mileva Sovdat, Karl Čretnik, Ivo Stropnik, Jonas Žnidaršič drama neodvisni film
    Vsega je kriva Nina 2009 Miha Dulmin Maja Lovrekovič, Darijan Suhodolc, Martin Zupančič, Danijel Utješanovič, Aljoša Markovič, Boštjan Benedičič, Renata Lavtižar, Tomaž Lavtižar komedija romantični neodvisni film
    Circus Fantasticus 2010 Janez Burger Leon Lučev, Ravil Sultanov, Pauliina Räsänen vojna drama vesna za najboljši slovenski film.
    Gremo mi po svoje 2010 Miha Hočevar Jurij Zrnec, Tadej Koren Šmid, Jure Kreft, Matevz Štular, Jana Zupančič, Luka Cimprič, Uroš Kavrin mladinski pustolovski
    Oča 2010 Vlado Škafar Milivoj Miki Roš, Sandi Šalamon drama
    Piran - Pirano 2010 Goran Vojnović Mustafa Nadarević, Boris Cavazza, Nina Ivanišin drama
    Črni bratje 2010 Tugo Štiglic Franko Korošec, Gojmir Lešnjak, Rastko Krošelj, Danijel Malalan, Nataša Tič Ralijan zgodovinska drama Po istoimenski povesti Franceta Bevka.
    Stanje šoka 2011 Andrej Košak Martin Marion, Urška Hlebec, Nikola Kojo komična drama
    Arheo 2011 Jan Cvitkovič Niko Novak, Medea Novak, Tommaso Finzi drama vesna za najboljši slovenski film.
    Izlet 2011 Nejc Gazvoda Nina Rakovec, Jure Henigman, Luka Cimprič drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 85. podelitvi oskarjev.
    Kruha in iger 2011 Klemen Dvornik Jonas Žnidaršič, Peter Musevski, Janez Škof, Zvezdana Mlakar drama
    Lahko noč, gospodična 2011 Metod Pevec Polona Juh, Jernej Šugman drama
    Sfinga 2011 Vojko Anzeljc Anže Marenče, Miha Kajzelj, Miha Marenče, Gregor Kresal, Ante Mahkota, Peter Ščetinin igrano dokumentarni alpinistični neodvisni film
    Vlomilci delajo poleti 2011 Roman Končar Roman Končar, Nina Ivanič družinska komedija/detektivski
    Dober Prijatelj - Pedro Opeka 2012 Jože Možina Pedro Opeka dokumentarec
    Dolge počitnice 2012 Damjan Kozole Aleksandar Jovanović, Katarina Keček (Stojanović), Nisveta Lovec, Aleksander Doplihar, Katarina Kresal, Matevž Krivic, Lojze Peterle, Slavko Debelak dokumentarec o Izbrisanih.
    Šanghaj 2012 Marko Naberšnik Asli Bayram, Visar Vishka, Bojan Emeršič, Senad Bašić drama Po romanu Nedotakljivi Ferija Lainščka.
    Prikrita skrivnost 2012 Jan Ulaga Tina Šmit, Samantha Rajh, Grega Golavšek, Laura Vasle mladinski film neodvisni film
    Hvala za Sunderland 2012 Slobodan Maksimović Gregor Baković, Jernej Kuntner, Tanja Ribič, Eva Derganc komična drama vesna za najboljši slovenski film.
    Jaz sem Janez Janša 2012 Janez Janša Dražen Dragojević dokumentarec
    Srečen za umret 2012 Matevž Luzar Evgen Car , Milena Zupančič, Ivo Ban, Vlado Vaškalič črna komedija
    Nahrani me z besedami 2012 Martin Turk Boris Cavazza , Sebastijan Cavazza, Jure Henigman, Maša Derganc drama
    Sosedska (ne)ljubezen 2012 Peter Bajnoci Anton Lavrenčič, Peter Bajnoci, Barbara Slukan, Jani Groznik komedija neodvisni film
    Oči in ušesa boga – videonadzor Sudana 2012 Tomo Križnar,
    Maja Weiss
    / dokumentarec
    Vaje v objemu 2012 Metod Pevec Uroš Fürst, Jana Zupančič, Pia Zemljič, Primož Pirnat drama
    Čefurji raus! 2013 Goran Vojnović Benjamin Krnetić, Dino Hajderović, Ivan Pašalić, Jernej Kogovšek komedija Po romanu Čefurji raus! Gorana Vojnovića.
    Dvojina 2013 Nejc Gazvoda Nina Rakovec, Mia Jexen, Marjan Brulc, Olga Frank, Nataša Barbara Gračner drama
    Gremo mi po svoje 2 2013 Miha Hočevar Jurij Zrnec, Tadej Koren Šmid, Jure Kreft, Matevž Štular,Tadej Toš, Jana Zupančič, Mateja Pucko, Sabina Kogovšek mladinski pustolovski Nadaljevanje filma Gremo mi po svoje.
    Izgubljen, da najden 2013 Tomaž Šneberger David Matići, Elvis Lukačič, Mitja Mešl, Katja Šimek, Leonora Matići drama neodvisni film
    Izhod 2013 Dejan Babosek Aljoša Kovačič, Katarina Jurkovič, Gea Erjavec, Simon Pribac, Jurij Bradač, Ludvig Bagari, Jernej Kuntner, Dragan Bjelogrlić akcijska komedija neodvisni film
    Kolesarji v temi 2013 Vasja Rovšnik Jurij Husar, Josip Mekiš Pinki, Iztok Horvat, Samo Tuš, Vito Dundek, Borut Stergar, Damjan Sovec, Jure Volf, Dušan Rakar, Tone Regoršek, Jernej Šavel drama neodvisni film
    Prelomnica 2013 Mišo Šušak Samo Ravnikar, Jure Fortuna, Robert Kostadinoski, Meta Černe, Miha Zrimšek, Mojca Lavrič kriminalna drama neodvisni film
    Razredni sovražnik 2013 Rok Biček Igor Samobor, Nataša Barbara Gračner, Tjaša Železnik, Maša Derganc drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 86. podelitvi oskarjev.
    vesna za najboljši slovenski film.
    Tu se piše življenje 2013 Tomo Novosel Gregor Podričnik, Miha Pačnik, Maša Flogie, Sara Nuša Golob Grabner, Brina Belšak drama neodvisni film
    Boj za 2014 Siniša Gačić / dokumentarec vesna za najboljši slovenski film.
    Drevo 2014 Sonja Prosenc Jernej Kogovšek, Katarina Stegnar, Saša Pavlin Stošić, Lukas Rosas, Suad Fazli drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 88. podelitvi oskarjev.
    Inferno 2014 Vinko Möderndorfer Marko Mandić, Medea Novak, Marko Bukvič, Lara Volavšek drama tragedija
    Mama je ena sama 2014 Miha Čelar Martina Žmuc Tomori, Tatjana Knežević, Andrej Perko, Svetlana Makarovič, Saša Einsiedler, Alenka Puhar, Irena Brunec Tebi, Alja Adam, Lili Gavrilović, Andrej Kožar delno animirani komični dokumentarec
    Panika 2014 Barbara Zemljič Janja Majzelj romantična komedija
    Pot v raj 2014 Blaž Završnik Ajda Smrekar, Klemen Janežič, Igor Žužek, Stane Tomazin romantična komedija
    Zapelji me 2014 Marko Šantić Janko Mandič, Nina Rakovec, Dario Varga, Primož Pirnat, Peter Musevski, Nataša Barbara Gračner, Gregor Zorc, Ljerka Belak drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 87. podelitvi oskarjev.
    Vloga za Emo 2014 Alen Pavšar Lara Safran, Jan Pušavec, Slavica Mikač, Monika Oset, Urban Pajk, Matic Oset, Tina Gorenjak, Vojko Belšak, Alida Bevk, Manca Košir, Zlatko Čordić, Smiljan Mori mladinski neodvisni film
    Avtošola 2015 Janez Burger Maruša Majer, Gregor Čušin, Vesna Pernarčič, Ivo Ban, Matjaž Tribušon komedija kriminalni
    Dekleta ne jočejo 2015 Matevž Luzar Tanja Ribič, Nina Rakovec, Maša Derganc drama
    Idila 2015 Tomaž Gorkič Nina Ivanišin, Lotos Vincenc Šparovec, Nika Rozman, Jurij Drevenšek, Manca Ogorevc, Sebastijan Cavazza, Damjana Černe grozljivka vesna za najboljši slovenski film.
    Rdeča raketa 2015 Vojko Anzeljc Aljoša Bregar, Gaja Filač, Jernej Kogovšek mladinska drama
    Rimska zgodba 2015 Nejc Furlan Jani Groznik, Dejan Slokar, Ivan Počkar, Anton Lavrenčič, Andrej Ferjančič zgodovinska komedija neodvisni film
    Šiška Deluxe 2015 Jan Cvitkovič Marko Miladinović, Žiga Födransperg, David Furlan, Jana Prepeluh komedija
    Šuplje priče - the movie - Zdej te je, a zdej te ni 2015 Samir Bajrić Samir Bajrić, Jure Gorjanec, Saša Pavlin Stošić, Dino Hajderović, Sanja Gregorčič, Jernej Škulj, Borut Veselko, Branden Garrett, Valentina Plaskan farsa kriminalni neodvisni film
    Baron Codelli in legenda o Tarzanu 2016 Miha Čelar Primož Bezjak, Janja Majzelj, Mojca Fatur, Gregor Zorc igrano-dokumentarni film
    Houston, imamo problem! 2016 Žiga Virc Josip Broz Tito, Slavoj Žižek, John F. Kennedy, Richard Nixon, Bill Clinton igrano-dokumentarni film koprodukcija; vesna za najboljši slovenski film. Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 89. podelitvi oskarjev.
    Mama 2016 Vlado Škafar Nataša Tič Ralijan, Vida Rucli, Gabriella Ferrari, Pierluigi Di Piazza drama
    Nočno življenje 2016 Damjan Kozole Pia Zemljič, Jernej Šugman, Marko Mandić, Peter Musevski drama Nagrada za najboljšega režiserja na festivalu v Karlovih Varih.[16]
    Pojdi z mano 2016 Igor Šterk Ivan Vastl, Mak Tepšić, Ronja Matijevec Jerman, Matija David Brodnik mladinski triler Po romanu Pojdi z mano Dušana Čatra.
    Pr' Hostar 2016 Luka Marčetič Goran Hrvaćanin, Mario Ćulibrk, Dejan Krupić, Luka Marčetič komedija neodvisni film
    Psi brezčasja 2016 Matej Nahtigal Primož Vrhovec, Niko Goršič, Vida Breže, Radko Polič, Blaž Setnikar, Ivo Barišič triler
    Anina provizija 2017 Igor Šmid Vesna Milek, Rebeka Marinšek Počivavšek, Dejan Spasić kriminalka
    Družina 2017 Rok Biček Matej Rajk, Nia Kastelec, Barbara Kastelec, Alenka Rajk, Mitja Rajk, Boris Rajk dokumentarec vesna za najboljši slovenski film.
    Družinica 2017 Jan Cvitkovič Primož Vrhovec, Irena Kovačevič, Miha Kosec, Ula Gulič, Borut Veselko, Vlado Novak, Marjuta Slamič, Eva Stražar, Ludvik Bagari, Nataša Burger drama
    Ivan 2017 Janez Burger Maruša Majer, Matjaž Tribušon, Nataša Barbara Gračner, Polona Juh, Branko Šturbej, Leon Lučev, Mojca Funkl, Mateja Pucko drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 91. podelitvi oskarjev.
    Košarkar naj bo 2017 Boris Petkovič Klemen Kostrevc, Matija David Brodnik, Gaja Filač, Marko Miladinović, Lado Bizovičar, Ana Maria Mitič, Matjaž Javšnik, Gojmir Lešnjak mladinski športni Po istoimenski mladinski uspešnici Primoža Suhodolčana
    Komedija solz 2017 Marko Sosič Marjuta Slamič, Ivo Barišič, Mojca Lavrič, Katerina Antler, Tina Gunzek, Matija Rupel, Luna Jurančič Šribar, Ivo Selj drama
    Milice 2 2017 Sašo Đukić Sašo Đukić, Franci Kek, Matjaž Javšnik, Demeter Bitenc, Jonas Žnidaršič komedija neodvisni film. nadaljevanje filma Milice
    Odraščanje 2017 Siniša Gačić, Dominik Mencej / dokumentarec družinski
    Prebujanja 2017 Peter Bratuša Sebastian Cavazza, Katarina Čas, Saša Pavlin Stošić, Primož Pirnat, Jure Zrnec, Jana Zupančič, Petja Labovič drama
    Privid 2017 Boštjan Slatenšek Aude Le Pape, Aleksandar Rajaković, May-Linda Kosumovic, Alketa Sylay, Luan Jaha drama
    Rudar 2017 Hanna Slak Leon Lučev, Marina Redžepović, Zala Đurić Ribič, Tin Marn, Boris Cavazza, Nikolaj Burger, Jure Henigman, Boris Petkovič drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 90. podelitvi oskarjev.
    Slovenija, Avstralija in jutri ves svet 2017 Marko Naberšnik Jure Ivanušič, Minca Lorenci, Aljoša Ternovšek, Bojan Emeršič drama
    Poj mi pesem 2018 Miran Zupanič Vlado Kreslin, Eva Strmljan Kreslin, Milan Kreslin, Vera Pergar, Blaž Ogorevc, Beltinška banda ... dokumentarni Nosi naslov po Kreslinovi istoimenski pesmi. Odprl je festival LIFFE 2018.
    Posledice 2018 Darko Štante Matej Zemljič, Timon Šturbej, Gašper Markun, Lovro Zafred, Lea Cok, Rosana Hribar, Blaž Setnikar, Dejan Spasić drama
    Skupaj 2018 Marko Šantić Primož Bezjak, Nadja Debeljak, Jernej Šugman, Olga Kacjan, Silva Čušin, Ivo Ban drama
    Gajin svet 2018 Peter Bratuša Tara Milharčič, Neža Smolinsky, Anže Gorenc, Sebastian Cavazza, Ajda Smrekar komična kriminalna mladinska drama
    Vztrajanje 2018 Miha Knific Štefka Drolc, Brane Grubar, Katarina Čas, Aliash Tepina, Demeter Bitenc, Ivanka Mežan, Bine Matoh, Matevž Biber, Omaki Yuya, Ivica Knez, Huong Lu Q drama
    Izbrisana 2019 Miha Mazzini Judita Franković Brdar, Sebastjan Cavazza drama po romanu Izbrisana
    Jaz sem Frenk 2019 Metod Pevec Janez Škof, Valter Dragan, Katarina Čas, Mojca Partljič, Mojca Ribič, Silva Čušin, Anja Novak, Radko Polič drama
    Košarkar naj bo 2 2019 Boris Bezić Klemen Kostrevc, Matija David Brodnik, Gaja Filač mladinski športni romantični komedija nadaljevanje filma Košarkar naj bo
    Korporacija 2019 Matej Nahtigal Uroš Fürst, Primož Vrhovec, Ivo Barišič, Jana Zupančič kriminalni noir
    Ne bom več luzerka 2019 Urša Menart Eva Jesenovec, Živa Selan, Saša Pavček drama vesna za najboljši slovenski film.
    Oroslan 2019 Matjaž Ivanišin Margit Gyecsek, Dejan Spasić, Milivoj Miki Roš drama
    Preboj 2019 Dejan Babosek Domen Valič, Jernej Gašperin, Ana Špik, Lovro Zafred, Denys Bilash, Rok Vihar, Marko Plantan, Tjan Premzl, Darko Nikolovski, Jan Bučar, Valentina Plaskan, Darja Krhin, Andrei Lenart, Miha Rodman, Dominik Vodopivec partizanski neodvisni film. naročil ZZB NOB Slovenije
    Prekletstvo Valburge 2019 Tomaž Gorkič Jurij Drevenšek, Marko Mandič, Saša Pavlin Stošić, Niklas Kvarforth, Luka Cimprič, Žiga Födransperg, Tanja Ribič, Jonas Žnidaršič, Katarina Stegnar grozljivka neodvisni film
    Zgodbe iz kostanjevih gozdov 2019 Gregor Božič Massimo De Francovich, Giusi Merli, Ivana Roščić, Janez Škof, Anita Kravos, Tomi Janežič, Nejc Cijan Garlatti, Nataša Keser, Dora Ciccone drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 93. podelitvi oskarjev, vesna za najboljši slovenski film.
    Zgodovina ljubezni 2019 Sonja Prosenc Doroteja Nadrah, Kristoffer Joner, Matej Zemljič drama Slovenski kandidat za nominacijo za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film na 92. podelitvi oskarjev.
    Ne pozabi dihati 2020 Martin Turk Matija Valant, Tine Ugrin, Klara Kuk drama mladinski vesna za najboljši igrani slovenski film
    Polsestra 2020 Damjan Kozole Urša Menart, Liza Marijina, Jurij Drevenšek drama
    Vsi proti vsem 2020 Andrej Košak Vlado Novak, Silva Čušin, Aleksandra Balmazović, Iva Krajnc Bagola, Blagoj Veselinov, Valter Dragan, Peter Musevski, Rok Vihar kriminalni triler

    Druga produkcija

    Drugi filmi, delno ali posredno, a bistveno povezani s slovensko filmsko produkcijo.

    Sklici

    1. Traven, Janko; Nedič, Lilijana; Šimenc, Stanko (1992). Pregled razvoja kinematografije pri Slovencih. Slovenski gledališki in filmski muzej. str. 50. ISBN 961-6417-23-1.
    2. 2,0 2,1 "History and development of the Slovene film sector". Slovenia Cultural Profiles. Visiting Arts.
    3. "Film". Slovenia.si. Government Communication Office. Pridobljeno dne 2011-02-22.
    4. "Na svoji zemlji". Festival de Cannes. Pridobljeno dne 2011-02-22.
    5. "Kekec najbolj priljubljen slovenski film". Siol.net. 2010-07-02. Pridobljeno dne 2011-02-22.
    6. "Awards for Valley of Peace". IMDb. Pridobljeno dne 2011-02-22.
    7. Koršič, Igor. "Film med Slovenci". Gea.
    8. "Umrl Boštjan Hladnik". 24ur.com. 2006-05-30. Pridobljeno dne 2011-02-22.
    9. "Awards for Vdovstvo Karoline Zasler (1976)". IMDb. Pridobljeno dne 2011-02-20.
    10. "Preisträger 1985". Internationales FilmFestival Mannheim-Heidelberg. Pridobljeno dne 2011-02-18.
    11. "Awards for A Summer in a Sea Shell". IMDb. Pridobljeno dne 2011-02-17.
    12. Jokinen, Heikki (1999-11-01). "Contemporary European Features". Animation World Network. Pridobljeno dne 2011-02-19.
    13. Požun, Brian J. (2001-10-01). "Slovene film makes a splash at the Lido". Kinoeye. Vol. 1 no. 3.
    14. "Festival awards 2002". The international federation of film critics. Pridobljeno dne 2011-02-22.
    15. "Preisträger 2005". Internationales FilmFestival Mannheim-Heidelberg. Pridobljeno dne 2011-02-22.
    16. "Damjan Kozole najboljši režiser v Karlovih Varih". MMC RTV-SLO. 9. julij 2016. Pridobljeno dne 10. avgusta 2016.
    17. "The 33rd Academy Awards (1961) Nominees and Winners". oscars.org. Pridobljeno dne 2011-10-29.
    18. Campbell, Fiona (2008-06-24). "The Chronicles of Narnia: Prince Caspian - film sets where myth and reality collide". The Telegraph. Pridobljeno dne 2011-02-22.

    Viri

    Glej tudi

    Zunanje povezave