Išči

    Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let

    NZS dres01.png
    Nzs doma.PNG
    Domače barve
    Nzs gosteh.PNG
    Gostujoče barve
    Organizacija
    Nogometna zveza Slovenije
    Selektor
    Primož Gliha Zastava Slovenije
    Kapetan
    Luka Krajnc Captain sports.svg

    Slovenska nogometna reprezentanca U21 je mladinska selekcija Nogometne zveze Slovenije (NZS), ki zastopa Slovenijo na mednarodni ravni. 1. januarja 2015 je na sedež selektorja stopil Primož Gliha. Predsednik NZS je Aleksander Čeferin.

    Širši spisek reprezentantov

    IME STAROST KLUB
    Vratarji (GK)
    Gregor Zabret (1995-08-18) 18. avgust 1995 (24 let) Swansea City Zastava Anglije
    Matija Radikon (1996-02-14) 14. februar 1996 (24 let) Udinese Zastava Italije
    Aljaž Cotman (1994-04-26) 26. april 1994 (26 let) Maribor
    Adnan Golubovič (1995-07-22) 22. julij 1995 (24 let) Triglav Kranj
    Marko Deronja (1995-12-29) 29. december 1995 (24 let) Šenčur
    Martin Jarc (1997-01-13) 13. januar 1997 (23 let) Šampion Celje
    Branilci (DF)
    Aleš Kožar (1995-10-11) 11. oktober 1995 (24 let) Krško
    Kenan Bajrić (1994-12-20) 20. december 1994 (25 let) Olimpija Ljubljana
    Jure Balkovec (1994-09-09) 9. september 1994 (25 let) Radomlje
    Ben Gasser (1995-03-21) 21. marec 1995 (25 let) NAC Breda Zastava Nizozemske
    Tine Kavčič (1994-02-16) 16. februar 1994 (26 let) Gorica
    Tilen Klemenčič (1995-08-21) 21. avgust 1995 (24 let) Celje
    Luka Krajnc (1994-09-19) 19. september 1994 (25 let) Captain sports.svg Cesena Zastava Italije
    Damjan Vuklišević (1995-06-28) 28. junij 1995 (25 let) Maribor
    Aljaž Krefl (1994-02-20) 20. februar 1994 (26 let) Rudar Velenje
    Denis Šme (1994-03-22) 22. marec 1994 (26 let) Koper
    Petar Stojanović (1995-10-07) 7. oktober 1995 (24 let) Maribor
    Jan Andrejašič (1995-09-16) 16. september 1995 (24 let) Koper
    Mario Guberac (1995-07-09) 9. julij 1995 (25 let) Šenčur
    Robert Pušaver (1995-05-08) 8. maj 1995 (25 let) Maribor
    Luka Gajić (1996-05-06) 6. maj 1996 (24 let) Radomlje
    Blaž Poljanec (1996-06-26) 26. junij 1996 (24 let) Triglav Kranj
    Vezisti (MF)
    Žiga Jurečič (1995-08-23) 23. avgust 1995 (24 let) Krško
    Gregor Bajde (1994-04-29) 29. april 1994 (26 let) Celje
    Domen Črnigoj (1995-11-18) 18. november 1995 (24 let) Koper
    Nik Kapun (1994-01-09) 9. januar 1994 (26 let) Olimpija Ljubljana
    Žiga Kastrevec (1994-02-25) 25. februar 1994 (26 let) Krka
    Aleks Pihler (1994-01-15) 15. januar 1994 (26 let) Triglav Kranj
    Leo Štulac (1994-09-26) 26. september 1994 (25 let) Koper
    Miha Zajc (1994-07-01) 1. julij 1994 (26 let) Olimpija Ljubljana
    Denis Vezjak (1995-09-26) 26. september 1995 (24 let) Dravinja
    Dejan Vokić (1996-06-12) 12. junij 1996 (24 let) Maribor
    Žan Benedičič (1995-10-03) 3. oktober 1995 (24 let) Leeds United Zastava Anglije
    Dino Hotić (1995-06-26) 26. junij 1995 (25 let) Maribor
    Leo Ejup (1994-09-09) 9. september 1994 (25 let) Krka
    Erik Gliha (1997-02-13) 13. februar 1997 (23 let) Veržej
    Martin Kramarič (1997-11-14) 14. november 1997 (22 let) Maribor
    Maks Barišič (1995-03-06) 6. marec 1995 (25 let) Catania Zastava Italije
    Blaž Zbičajnik (1995-07-24) 24. julij 1995 (24 let) Šmartno 1928
    Napadalci (FW)
    Andraž Šporar (1994-02-27) 27. februar 1994 (26 let) Olimpija Ljubljana
    Rudi Požeg Vancaš (1994-03-15) 15. marec 1994 (26 let) Domžale
    Alen Ožbolt (1996-06-24) 24. junij 1996 (24 let) Domžale
    Mitja Lotrič (1994-09-03) 3. september 1994 (25 let) Koper
    Luka Vekić (1995-04-10) 10. april 1995 (25 let) Ankaran
    Roy Rudonja (1995-02-26) 26. februar 1995 (25 let) Ankaran

    Selektorji

    Leta Selektor
    2015– Zastava Slovenije Primož Gliha
    2014 Zastava Slovenije Robert Englaro
    2008–2014 Zastava Slovenije Tomaž Kavčič
    2004 Zastava Slovenije Brane Oblak
    1996–1998 Zastava Slovenije Srečko Katanec

    Zunanje povezave